Jaunimo politika
Naujienos

Ladies Go

Elektrėnų jaunimo centro jaunimo darbuotojų komanda 2023m. Gegužės 6 d. pirmą kartą dalyvavo Ladies Go Orientaciniame-Pramoginiame ralyje. Pagrindinis orientacinio-pramoginio ralio tikslas buvo   įveikti maršrutą vadovaujantis ralio knyga, pagal nurodytą laiko normą, laikytis nustatyto vidutinio greičio bei atlikti rungtis, susijusias su autosportu, vairavimu, taip pat įveikti  „Roadgames“ programėlėje pateiktas užduotis.

 Elektrėnų jaunimo centro komandai puikiai sekėsi, merginos susipažino su aplinkinėmis vietovėmis, smagiai praleido laiką ir užėmė 12 vietą iš 38-ių naujokų grupėje. Jaunimo darbuotojos labai džiaugiasi nauja patirtimi ir galimybe tobulėti kaip komanda.

 

 

 

 

YOUTH ONE STOP SHOPS

Pažintinis vizitas Suomijoje vyko 2023 m. Gegužės 30 d. - Birželio 2 d.

Būdami „Youth One Stop Agency Pro“ projekto dalimi, bendradarbiaudami kartu su Lietuvos, Latvijos ir Suomijos partneriais vykome į Suomiją geriau ir giliau suprasti vieno langelio darbo su jaunimu principą. Aplankėme 6 skirtingus miestus ir 6 Ohjaamo centrus, kuriuose sėkmingai praktikuojamas vieno langelio modelis: Ohjaamo Helsinki - Navigatorn Helsingfors,  Ohjaamo Stage Hämeenlinna, Ohjaamo Tampere, Ohjaamo Jyväskylä, Ohjaamo Pori,  Ohjaamo Kerava. Pagrindinis šio modelio tikslas - suburti į vieną grupę įvairius su jaunimu dirbančius specialistus, kad sukurtų platformą, teikdami specialiai jaunimo poreikiams pritaikytą paslaugą. Jame pateikiamas holistinis požiūris į jaunimo integravimą į visuomenę, švietimą ir užimtumą, daugiadisciplininės informacijos teikimą, konsultavimą, patarimus ir paramą.

Tikimės, jog šis ilgalaikis projektas bus puikus startas Baltijos šalyse.

  •  YOUPluss
  •  Politikos tyrimų ir analizės institutas
  •  Elektrėnų jaunimo centras

 

 


Palaikymo akcija Ukrainos kariams

Prasidėjus karui Ukrainoje, mūsų jaunimas taip pat liko neabejingas ir prisidėjo prie humanitarinės pagalbos. Elektrėnų jaunimo centro savanorių iniciatyva rinkome nereikalingus metalinius indelius, kartoną  ir parafiną (žvakes). Vėliau kelis kartus vykome  į Vievininkus, kur gaminome apkasų žvakes. Jos skirtos Ukrainos kariams, kovojantiems už mūsų visų laisvę. Žvakės ne tik šildys karius šaltomis naktimis, bet ir pašildys jų maistą. Džiaugiamės galėdami prisidėti. Dėkojame Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biurui už bendradarbiavimą.

 

 

Nemokami tęstiniai psichologinio atsparumo ir streso valdymo užsiėmimai

Elektrėnų jaunimo centre Balandžio - Birželio mėn. vyko „Psichologinio atsparumo ir streso valdymo užsiėmimai“ jaunimui su Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro psichologe Vida Grašiuviene. Juose dalyvavo visi jaunuoliai, norintys labiau pažinti save ir kitus.

Iš viso vyko 10 užsiėmimų, kuriuose jaunuoliai susipažino su psichologijos mokslu, mokėsi suprasti kaip veikia protas, ką daryti streso metu, sužinojo kaip atpažinti manipuliaciją. Diskutavome apie bazinius žmonių poreikius, savidiscipliną ir savimotyvaciją. Jaunuoliai sužinojo kas yra saugus prieraišumas ir kuo jis svarbus. Kalbėjome apie mąstymo klaidas, kuriomis skirstome į „juodą ir baltą“, nuvertindami pozityvius dalykus ir sureikšmindami klaidas, darydami skubotas išvadas ir remdamiesi emocijomis kaip faktais, klijuodami etiketes. Šių mokymų metu jaunuoliai gilinosi į psichologinio atsparumo struktūrą. Struktūros yra keturios, tai - fizinis atsparumas, emocinis atsparumas, protinis atsparumas ir dvasinis atsparumas. Išmokus valdyti visas formas galima pasiekti pilną psichologinę laimę.

Šie mokymai jaunuoliams buvo labai naudingi. Dėkojame Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuro psichologei Vidai Grašiuvienei už suteiktas žinias.

Mums rūpi tavo sveikata II

2023 m. gegužės 12 - liepos 1 d. Elektrėnų jaunimo centras įgyvendino „Mums rūpi tavo sveikata II“ projektą jaunuoliams nuo 14 – 29 m. Šio projekto tikslas buvo stiprinti jaunuolių psichinę bei fizinę sveikatą, pasitelkiant pagrindines sveikatos stiprinimo bei ugdymo kryptis (sveikos mitybos ugdymą, psichologinį ugdymą, fizinį aktyvumą, higienos įgūdžių ugdymą, lytinį ugdymą, savisaugos įgūdžių ir ekologinį ugdymą). Projekto užsiėmimuose dalyvavo apie 90 jaunuolių ne tik iš Elektrėnų, bet ir iš Vievio, Semeliškių, Kietaviškių, Kazokiškių bei Beižionių. Elektrėnų jaunimo centre ir Vievio atviroje jaunimo erdvėje jaunuoliai turėjo galimybę susitikti su Vytauto Didžiojo universiteto ŽŪA doktorante Indre Čechanovičiene, kuri pakvietė į diskusiją tema „Maisto produktų gamybos atliekos. Ar išmesti?“. Jaunuoliai sužinojo, kad vaisių odelėse, sėklytėse bei išspaudose yra ženkliai daugiau biologiškai vertingų medžiagų, šios nesuvartojamos dalys gali praturtinti maisto produktus aktyviomis medžiagomis, sužinojo kaip pasiruošti liofilizuotų išspaudų ir kur jas galima panaudoti. Taip pat diskusijos metu jaunuoliai turėjo galimybę paragauti liofilizuotų išspaudų.

Šio projekto metu vyko mokymai „Lytiškumo ugdymas, tapatumas ir savęs pažinimas“, kurių metu jaunuoliai su jaunimo darbuotojomis Reda Pūkiene bei Kristina Pluščiauskiene pasitikrino savo žinias apie lytiškumo ugdymą, išsigrynino kuo skiriasi biologinė ir socialinė lytis bei nagrinėjo lyčių stereotipus.

Tęsiant lytiškumo ugdymo mokymų ciklą, jaunuoliai turėjo galimybę susipažinti su lektore Kamile Pudžemyte, kuri vedė mokymus tema „Į(si)vertink santykį: seminaras jauniems žmonėms apie (romantinius) santykius“. Šių mokymų metu kalbėjome apie sveikus ir toksiškus santykius, paauglių kūno pokyčius brendimo metu, lytinius santykius, riziką užsikrėsti lytiškai plintančiomis ligomis, kaip nuo jų apsisaugoti, apie pornografijos žalą, sekstingo riziką ir kūno autonomiją.

Į mokymus apie subalansuotą mitybą bei fizinį aktyvumą jaunuolius pakvietė profesionalus sporto treneris Lukas Salemonas, kuris papasakojo, kad kiekvienas žmogus yra individualus ir turėtų rinktis tokį fizinio aktyvumo ir krūvio dydį, kuris jam yra labiausia tinkamas, atsižvelgiant į savo galimybes, o ne pagal tai, kiek padaro kiti. Taip pat treneris paneigė mitą, kad nevalgymas „po šešių“ padeda kontroliuoti svorį. Prisiminėme, jog norint jaustis sveikai svarbiausi yra sportas, poilsis ir sveika mityba.

Na, o fizinį aktyvumą palaikyti jaunuoliai galėjo paplūdimio tinklinio treniruotėse su Edvinu Baradulinu. Jų metu dalyviai mokėsi tinklinio taisyklių bei dalyvavo mini varžybose.

Emocinės sveikatos gerinimui buvo skirta aromaterapijos edukacija su natūralių kvepalų kūrėja Saule Vyšniauskaite. Edukacijos metu jaunuoliai uodė ir bandė atpažinti natūralias aromaterapines medžiagas, tyrinėjo eterinių aliejų ir kitų natūralių esencijų savybes, bandė jungti įvairius kvapus.

Jaunuoliai taip pat turėjo galimybę dalyvauti pirmos pagalbos mokymuose, kuriuos vedė Eividas Žemaitaitis. Šių mokymų metu sužinojome apie pirmos pagalbos suteikimo algoritmus, kaip teisingai užsidėti turniketą, kaip išgelbėti gyvybę užspringus, kaip gaivinti sutrikus širdies ritmui ir kaip naudotis defibriliatoriumi.

Birželio 24 d. bendradarbiaudami su Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuru organizavome Vasaros žygį „Grabijolai 2023“, kurio  metu savo sustojimo stotelėje paruošėme įdomių žaidimų, jaunuoliai turėjo galimybę aktyviai praleisti laiką gamtoje.

Šio projekto pabaigą vainikavo liepos 1 d. įvykę susitikimai pokalbių erdvėse „Kiekvienas su savo istorija“. Jaunuoliai susitiko su žinomu sportininku, daugybę sekėjų socialiniuose tinkluose turinčiu Dovydu Rimkumi (Rimkenzo), kuris pasidalino savo patirtimi, papasakojo apie savo kelią, atsakė į jaunuolių klausimus. Taip pat projekto dalyviai turėjo galimybę susipažinti su Edvinu Vadokliu -  renginių, koncertų, meninių instaliacijų, minėjimų, ceremonijų, forumų scenarijų autoriumi, organizatoriumi, režisieriumi bei vedėju ir moderatoriumi. Edvinas Vadoklis papasakojo apie savo nelaimę ir gyvenimo įvykį, kuris jo gyvenimą apvertė aukštyn kojomis, atsakė į užduotus klausimus.

Džiugina, kad projekto užsiėmimuose dalyvavo gausus būrys jaunuolių iš visos Elektrėnų savivaldybės. Jie noriai dalinosi savo įspūdžiais, nuomonėmis. Tikime, kad šis projektas ir jo metu įgytos žinios duos teigiamos naudos, kad jauni žmonės mažiau laiko praleistų prie telefono ar kompiuterio, bet gyventų aktyviau, sveikiau ir būtų saugūs.


2023 balandžio 12 – 18 d. mainai Lenkijoje, Milovka mieste.

Elektrėnų jaunimo centro darbuotojos Barbora Vidauskienė ir Kristina Pluščiauskienė su 16 aktyvių  jaunuolių 2023 m. balandžio 12-18 dienomis dalyvavo Erasmus+ jaunimo mainuose „EkoHero“ Lenkijoje, Milovka miestelyje.  Mainų tema - ekologiškumas, tvarus ir atsakingas  vartojimas.

Balandžio 12 d. išvykome į Lenkiją, kelionė truko visą dieną, todėl Milowka miestelį pasiekėme jau sutemus. Pavakarieniavome, ėjome įsikurti bei ilsėtis. 

Balandžio 13 d. pailsėję po visos dienos kelionės susirinkome susipažinti su jaunuoliais iš Čekijos, Slovakijos bei Lenkijos. Pradėjome nuo komandos formavimo žaidimų, bandėme įsiminti vieni kitų vardus, piešėme portretus ir pasakojome įdomiausius faktus apie save. Po pietų aplankėme XIV a namą. Gidė papasakojo, kad dar prieš 70 m šiame name gyveno žmonės. Susipažinome su šeimininkų gyvenimo sąlygomis, apžiūrėjome išlikusius autentiškus baldus ir buities rakandus. Grįžus iš ekskursijos turėjome galimybę artimiau susipažinti ir bendrauti su bendraamžiais iš kitų šalių.

                      Balandžio 14 po pusryčių iškeliavome į gamtą. Buvome suskirstyti grupėmis (kiekviena iš dalyvaujančių šalių), paskirtoje teritorijoje  rinkome šiukšles ir jas rūšiavome. Po sunkaus darbo lenkų jaunuoliai, kurie mokosi ugniagesių mokykloje, pakvietė visus prie laužo kepti dešrelių.  Taip pat apdovanojo Milowka miesto atributika  pažymėtomis dovanėlėmis.  Vakare mūsų bendraamžiai iš Čekijos ir Slovakijos  pakvietė į kultūrinį vakarą, kurio metu žaidėme Kahoot, mokėmės tradicinio čekų šokio ir ragavome jų tradicinių skanėstų.

                      Balandžio 15 d. rytas prasidėjo nuo komandos formavimo bei dienos plano kūrimo. Lietuvių jaunuolių užduotis buvo iš per savaitę surinktų perdirbamų atliekų sukurti skirtingų profesijų uniformas: policininko ir kareivio kostiumus. Lenkai gamino gaisrininko kostiumą, o čekai ir slovakai - miškininko/sodininko kostiumą. Iš nupieštų eskizų sukūrėme vyriškas ir moteriškas policijos ir kariuomenės uniformas. Sukurtus kostiumus nufotografavome. Vakare vyko lietuvių kultūrinis vakaras. Papasakojome apie Lietuvą ir Elektrėnus bei Elektrėnų jaunimo centrą ir Mobilųjį darbą su jaunimu. Dainavome lietuviškas dainas ir apsirengę tautiniais kostiumais šokome tautinį šokį „Transksferas“. Vaišinome naminiu varškės sūriu ir duona, lietuviška gira, „Nomeda” saldainiais, skruzdelynu ir kitais tradiciniais lietuviškais užkandžiais.

Balandžio 16d. anksti ryte atsikėlę ir pavalgę pusryčius išvykome į Žyviec miestą. Ten gavome užduotį ekologijos tema, pasiskirstėme tarptautinėmis grupelėmis po 5~6 žmones ir  kibome į darbus. Mūsų užduotis buvo sukurti video "Vlog" apie aplinkosaugos problemas. Mes turėjome vaikščioti po miestą, rasti problemą, aprašyti ją ir pasiūlyti problemos sprendimo būdus - kaip to išvengti ar panaikinti. Taip pat, išvykos metu lankėmės Eko fermoje, kurioje pamatėme kaip laikomi ir šeriami galvijai, kaip melžiamos karvės, vaišinomes dar šiltu pienu ir šviežiais sūriais. Taip pat lankėmės "Mini Zoo" parke, kuriame gyveno arkliai, kengūros, povai, ožkos, šernai. Lankėmes istoriniame Žywiec dvare, susipažinome su lankytinais objektais bei senovės žmonių kankinimo įrankiais. Kitą dieną, visi pristatėme savo kurtus video "Vlog".  Balandžio 17 dieną keliavome pasivaikščioti į nacionalinį parką, buvusio grafų Potockių vasaros rezidencijos mišką . Ten dirbantis miškininkas papasakojo apie to miško ekosistemą, kylančias problemas, kenkėjus ir kaip juos saugiai naikinti, kad nepakenktų aplinkai. Pasidalino informacija kaip yra gaminami ekologiški inkilai. Po pietų apsilankėme Milowkos gaisrinėje, kur susipažinome su gaisrininkų naudojama įranga, mokėmės gaivinti žmogų ir turėjome galimybę užgesinti gaisrą. Vakare dalyvavome Lenkijos kultūriniame vakare, šokome, pasivaišinome lenkų tradiciniu maistu ir atsisveikinome su visais dalyviais. Balandžio 18d.  laukė visos dienos kelionė namo.


Elektrėnų jaunimo centras švenčia savo 5 gimtadienį

 Norime pasidžiaugti, kad Elektrėnų atvirame jaunimo centre 2022 metais dirbome labai intensyviai ir per metus stipriai patobulėjome.  Pritraukėme į jaunimo centrą net 502 unikalius lankytojus,  vykdėme darbą su savanoriais, kurio metu 2022 metais turėjome 9 Jaunimo savanoriškos tarnybos savanorius. Dirbome su NEET jaunimu ir vaikus auginančiomis jaunomis mamomis „Esva“ projekte "Darbinių įgūdžių suteikimas per savanorystę Elektrėnų kultūros centre" kuriame savanoriai turėjo dirbti 100 val., šia programą baigė net 12 jaunuolių. Įtraukėme atskirtį savo socialinėje aplinkoje patiriančius ir mažiau galimybių turinčius jaunus žmones į organizuojamas mokymus tokius kaip 5 savaičių kūrybiniai mokymai su Luku Kulinausku, 2 mėnesių mokymai "Mums rūpi tavo sveikata", prevenciniai mokymai "Atiduok cigaretę, nebūk marionete", paminėjome 2022 Jaunimo metus organizuodami festivalį "MuzikaGarsiau2022", kuriame vyko tiek jaunimo diskusijos, jaunimo organizacijų galimybių mugė bei jaunų muzikos atlikėjų konkursas. Taip pat su EPMC organizavome renginį "Šviečiam", kuriame diskutavome apie savanorystę, pristatėme mokymosi galimybes ir kvietėme visus Lietuvos jaunimo centrus. Turėjome 2 vasaros stovyklas į kurias įtraukėme per 40 jaunuolių ir 2 tarptautinius mainus Gruzijoje ir Lietuvoje kuriuose dalyvavo po 15 jaunuolių. Į veiklas integravome globos namų auklėtinius, jaunas šeimas, klientų tėvus ir bendruomenės narius, skatinome jų bendradarbiavimą tarpusavyje, bei motyvavome dalyvauti jų poreikius atitinkančioje veikloje organizuodami atvirų durų dienas, tarpinstitucinius ir tarpžinybinius susitikimus kurių per visus metus įvyko net 8. Vykdėme jaunuolių profesinio orientavimo veiklas tokias kaip "Jaunimo vasaros užimtumo ir įdarbinimo programa" įtraukėme 48 jaunuolius ir 17 darbdavių. Ugdėme verslumą organizuojant susitikimus su verslininkais ir sektinais pavyzdžiais kurie motyvavo jaunuolius veikti. Daug dėmesio skyrėme savanorystės skatinimui todėl per 2022 metus Elektrėnų savivaldybėje savanorių skaičius išaugo iki 24 jaunuolių per metus. 2022 spalį buvo atidaryta atvira Vievio jaunimo erdvė. 2022 gruodį prie Elektrėnų kultūros centro buvo prijungti dar du padaliniai Vievio jaunimo erdvė ir Pakalniškių atvira jaunimo erdvė, išplėstos paslaugų galimybės. Lapkričio 28 d. Elektrėnų savivaldybės tarybą pritarė naujos pareigybės Elektrėnų jaunimo centro vadovo steigimui, konkursą į vadovo pareigas laimėjo Barbora Vidauskienė. Elektrėnų jaunimo centre šiuo metu dirba 6 darbuotojai: Barbora Vidauskienė, Kristina Pluščiauskienė, Reda Pūkienė, Neringa Marcinauskienė, Venanta Jankauskienė, Inga Čižienė. Ši puiki komanda yra pasiruošusi dirbti atliepiant jaunimo poreikius Elektrėnų savivaldybėje įvairiose srityse ir skirtingose teritorijose. Šį 2023 metų  balandį ir gegužę jaunuoliai vyko į mainus Lenkijoje ir Ispanijoje.  Gegužės mėn. startavo jaunimo mokymai apie sveikatą „Mums rūpi tavo sveikata“, taip pat „Jaunimo užimtumo bei įdarbinimo programa“ kurioje įdarbinome net 63 jaunus žmones, birželį ir liepos pradžioje vyko vasaros stovykla „Mums gera čia V dalis“, o ją vainikavo mūsų organizacijos 5 metų sukakties gimtadienis.

Liepos 1 d. Elektrėnų jaunimo centrui buvo ypatinga – atšventėme  jubiliejinį 5 – ąjį gimtadienį. Šiai šventei ruoštis pradėjome jau nuo balandžio mėnesio, prie organizavimo, dekoravimo ir įgyvendinimo darbų prisidėjo 15 aktyvių jaunuolių. 5 – ojo gimtadienio tema buvo „Beach party“, tad renginio svečiai turėjo pasipuošti paplūdimio tematiką atitinkančiais drabužiais, šventės metu renginio dalyvius skaniais ir gaiviais kokteiliais, šalta kava vaišino EJC baras, jaunuoliai turėjo galimybę pasipuošti blizgučiais „Glitter“ bare bei pasidaryti Henna tatuiruotes.

Pasveikinti centro ir tarti sveikinimo žodį atvyko Elektrėnų savivaldybės mero patarėjas Dovydas Bliujus, Elektrėnų savivaldybės jaunimo reikalų koordinatorė Kristina Vaiciukaitė, Jaunimo reikalų tarybos nariai, Lietuvos Raudonojo kryžiaus Elektrėnų skyriaus vadovė Rasa Kulevičienė, Elektrėnų profesinio mokymo centro direktorė Lina Triponienė. Dovanas ir gražius žodžius priėmė Elektrėnų jaunimo centro komanda Barbora Vidauskienė, Kristina Pluščiauskienė, Reda Pūkienė ir Neringa Marcinauskienė.

 Prieš muzikinę renginio dalį jaunuoliai žaidė įvairius vakarėlių žaidimus: „Beach pong“, „Limbo“, „Šokolado upę“. Trys be galo įdomūs žmonės laukė gimtadienio dalyvių  pokalbių erdvėse „Kiekvienas su savo istorija“. Pirmasis jų buvo žymus kovotojas, profesionalus sportininkas,  daugybę sekėjų socialiniuose tinkluose turintis Dovydas Rimkus (Rimkenzo). Jis gausiai susirinkusiems jaunuoliams papasakojo apie savo sportininko kelią, nuo ko pradėjo, kas yra sunkiausia, taip pat atsakė į jaunuolių užduodamus klausimus. Antrasis pokalbių erdvės pašnekovas Titas Janavičius – gatvės gimnastikos atletas, komandos „ProjectMayhem“ narys, daugkartinis Lietuvos ir Baltijos šalių čempionas bei kitų tarptautinių varžybų nugalėtojas. Jis papasakojo apie šią dar naują ir nelabai žinomą sporto šaką. Trečiasis dalyvis Edvinas Vadoklis, , kuris nuo ankstyvo amžiaus domėjosi kultūra, scenos menais bei renginiais. Nuo 2013 metų savarankiškai veikdamas kultūros lauke, kaip renginių, koncertų, meninių instaliacijų, minėjimų, ceremonijų, forumų scenarijų autorius, organizatorius, režisierius bei vedėjas ir moderatorius. Edvinas Vadoklis papasakojo apie savo nelaimę ir gyvenimo įvykį, kuris jo gyvenimą apvertė aukštyn kojomis, atsakė į užduotus klausimus.

Elektrėnų jaunimo centro koncertą pradėjo neseniai susikūrusi Semeliškių jaunimo roko grupė „Nihilith“. Vakaro vinimi tapo labiausiai lauktas repo atlikėjas „Proflame“, dėl kurio jaunimo centro kiemelyje susirinko per 200 jaunų žmonių iš visos Elektrėnų savivaldybės. Jo pasirodymo metu jaunuoliai šėlo iš širdies!  Po koncerto veiksmas persikėlė į Elektrėnų jaunimo centro patalpas, kur laukė diskoteka, ją užkūrė „SkorpyX“. Jaunuoliai šoko iki pat vidurnakčio.

Ispanija- Erasmus + "Healthy minds of bots“

 "Healthy minds of bots" Ispanijos, Lietuvos, Italijos, Graikijos jaunimo mainai kurie vyko 2023 gegužės 8-15 dienomis. Atvykome į Ispaniją su 7 Lietuvių komanda iš Elektrėnų jaunimo centro, dalyvauti Erasmus + mainuose apie kuriuos toliau įspūdžius pasakos patys jaunimo mainų dalyviai.

Dieną Ispanijoje, pradėjome nuo pusryčių. Po pusryčių, susitikome visi, aptarėme savo kelionės išpūdžius. Žaidėme susipažinimo žaidimus, susikūrėme taisykles, ir pasiskirstėme darbais savaitei laiko, pasisakėme kuo tikimės iš projekto, ko bijome, ir ką galime pasiūlyti. Po pietų ėjome į parką, turėjome atlikti užduotis kaip grupė, susitarti kas kokias užduotis daro. Po visko, turėjome laisvo laiko, išvykome prie jūros, žaidėme tinklinį. Po vakarienės Italijos grupė pristatinėjo savo šalį, atsakinėjome į klausimus, ir ragavome Italų itališko maisto.

Sekančią dieną mainuose pradėjome visi drauge papusryčiavę, susirinkome daryti „prabuduką“. Žvalūs ir kupini jėgų, gavome komandinę užduotį, sukurti laikraščio viršelį apie darbą ir psichinę jaunimo sveikatą mūsų šalyje. Atlikę užduotį susimąstėme apie daugybę problemų, kurias turime ir kurios yra bendros. Po pietų laiką praleidome žaisdami žaidimus, lavindami savo emocinį intelektą. Vakare ruošėmės lietuvių tautiniam vakarui, pristatėme savo šalį, žaidėme „Kahoot“ ir šokome „Flashmob“ pagal „TheRoop“ grupės dainą. Lietuvos nacionalinis vakaras sukėlė įspūdžių ir geros nuotaikos ne tik mums, bet ir kitų šalių atstovams.

 Penktadienis: Rytas prasidėjo šiek tiek vėliau nei įprastai, bet, laimei, mainų dalyviai atėjo mums į pagalbą ir visus pažadino. „Energizer“ buvo sukurtas taip, kad visi tūrėtų reaguoti į plojimą rankomis. Šiek tiek pasikalbėję apie būsimą veiklą, pradėjome skirstytis į penkias komandas. Mūsų užduotis buvo parašyti apie dvi svarbias problemas mums ir dvi, kurias sprendžia jaunimas. Mes padarėme daug atradimų. Mūsų buvo paprašyta sukurti „Healthy Minds Bots booklet“ t.y. sukurti veiklą arba žaidimą, kuri butų prieinama visiems. Pagrindinis žaidimo arba veiklos tikslas: valdyti stresą aplinkoje, apie kuria daug diskutavome prieš tai buvusiose veiklose. Norėdami paįvairinti, žaidėme du žaidimus: „Minotauro streso labirintas“ ir viena koja pririšta prie kitos reikėjo atnešti kuo daugiau laivelių. Po to visi patraukėme į miestą smagiai praleidome laiką mėgaudamiesi pietų pertrauka. Paskui visi nuėjome kur buvo daugiau vietos ir sustojome ratu. Kita grupe surengė dar vieną veiklą, kurios tikslas buvo pasakyti vienas kitam komplimentus. Tiesą sakant, taip smagu, kad mūsų jogos seansas prasidėjo vėliau, nei buvo planuota, tačiau pavyko gerai, nepaisant to, kad kai kurie iš mūsų nenorėjo dalyvauti jogoje. Iš kart po jogos pradėjo lyti lietus. Grupėmis po keturis visi grįžome į viešbutį. Po trumpos pertraukėlės susirinkome patikrinti grupių nuotaikas ir įspūdžius. Tada trečia grupė surengė paskutinę dienos veiklą, kuri vadinosi “Boom” Žaidimui pasibaigus grupė gavo keletą atsiliepimų. Galiausiai, aptarėme ir pradėjome planuoti kitos dienos veiklą, o po to – vakarienė. Vakarą užbaigėme Graikijos tautos vakaru, kur sužinojome apie tautą ir jos tradicijas. Taip pat, ragavom Graikijos tradicinį maistą.

Gegužės 13 dieną pradėjom aptarimu, mainų dalyviai turėjo galimybę vesti savo mokymus- „Workshop“ pasirinktomis temomis.  Nuo 11:45 iki 12:15, buvo pasirinkimas tarp Jogos kurią vedė Elizabeta iš Graikijos ir karaokes dainavimą kurį vedė Maikas iš Italijos.  Nuo 12:20 iki 12:50 kitas pasirinkimas tarp ypatingu gyvenimo įgūdžių - "Survivall" mokymų kuriuos vedė Alexios Gargalis iš Graikijos ir šokių pamokų kurias vedė Rociio Escribano iš Ispanijos ji mus mokė Ispaniškos kultūros šokių. Nuo 13:00 iki 13:30 paskutinis pasirinkimas tarp fizinio lavinimo kuri vedė graiku komanda ir asmenybių žaidimo - Mafija kurį vedė Lietuvių komanda. Po mainų dalyvių pamokų aptarėme skirtingas veiklas ir jų naudą vėliau turėjome laisvo laiko susipažinti su Alicante.

Paskutinę mainų aptarimo dieną atsisveikinome su visais, įvadinome mainų pliusus, ką išmokome, kaip pasikeitėme. Visi įvardino tik teigiamus dalykus tokius kaip: temos apie sveikas mintis ir savęs pažinimą gilinimas bei pritaikymas per praktinius užsiėmimus, puikus ir draugiškas darbas komandoje, pagerintos anglų kalbos žinios, ryšys tarp skirtingų kultūrų,  Alicante miesto bei lankytinų objektų pažinimas.  Ir tai tik keli pavyzdžiai, kuriuos įvardinome refleksijos metu.

 


"Empowering & engaging local Youth" Erasmus+

 Gegužės 20 d.  EJC lankėsi Erasmus+ mokymų "Empowering & engaging local Youth" dalyviai iš Lietuvos, Lenkijos, Estijos, Italijos, Ispanijos, Portugalijos ir Bulgarijos. Įvairių organizacijų atstovams papasakojome apie darbą su jaunimu Elektrėnų savivaldybėje, jaunimo galimybes, Elektrėnų jaunimo centro veiklą, parodėme Jaunimo biuro ir Vaikų dienos centro patalpas, pasidalinome savo patirtimi dirbant su jaunuoliais. Svečiai su centro jaunuoliais bendravo, žaidė pulą, stalo futbolą.

Džiaugiamės galėdami pasidalinti patirtimi, sulaukėme be galo daug komplimentų ir pasiūlymų bendradarbiauti su kitų miestų jaunimo centrais.

Mobilus darbas su jaunimu Elektrėnų savivaldybėje

#Empowering and engaging local youth

 


Erasmus+"Mental health and sex education - where to start working with youth?"

 2023 kovo 23 Nuolatinis mokymasis yra viena iš mūsų organizacijos vertybių, todėl nenuostabu, kad dalyvavimas mokymuose yra labai didelė kiekvieno organizacijos darbuotojo darbo dalis.

 Dvi mūsų darbuotojos: JST savanorių mentorės, Ieva Hug, ir Giedrė Gaučaitė dalyvavo Erasmus+ finansuojamoje irElektrėnų jaunimo centras organizuojamuose tarptautiniuose mokymuose - "Mental health and sex education - where to start working with youth?"

Šiuose mokymuose buvo nagrinėjama tema, apie kurią mūsų visuomenėje dar neretai būna labai sunku kalbėti, tačiau tai daryti yra be galo svarbu.

Dalyviai gilinosi į lytiškumo ugdymą bei dalinosi neformalaus švietimo įrankiais, padedančiais šią temą atskleisti. Nagrinėdami atvejų analizes, dalyviai mokėsi, kaip dirbti su sudėtingomis situacijomis ir užtikrinti vaikų bei jaunuolių saugumą, pastebint pavojaus signalus, remiantis teisiniu pagrindu.

Šiuose mokymuose dalyvavo 35 dalyviai iš 8 skirtingų Erasmus+ programos šalių.

Dėkojame organizatoriams ne tik už mokymų metu pateiktą medžiagą, bet ir sukurtą erdvę naujoms tarptautinėms pažintims.

#MentalHealthMatters#YouthWorkMatters#ErasmusPlus#NGO

 

„Mums gera čia V”

Jau 5 -us metus iš eilės Elektrėnų jaunimo centras organizuoja vasaros stovyklą jaunuoliams. Birželio 26 d. – liepos 1 d.  tradiciškai startavo „Mums gera čia V”  stovykla. Joje dalyvavo jaunuoliai iš visos Elektrėnų savivaldybės.

Pirmąją stovyklos dieną, kuri vyko Elektrėnų jaunimo centre, jaunuoliai galėjo pasiklausyti Augusto Buzarevičiaus lektoriaus paskaitos, kuris yra asmeninių ir profesinių pokyčių mentorius, mokymų treneris ir karjeros konsultantas. Jis taip pat yra sertifikuotas veidoskaitos treneris, turintis įvairialypių žinių apie koučingą, karjerą, asmenybės prigimtis ir intelektų sistemas, remiantis H. Gardner (JAV) ir S. Rudolph (JAV) teorijomis.  Lektorius, veidotyrininkas pasidalino savo patirtimi, skaitė iš veidų, diskutavo su jaunimu aktualiomis temomis.  Svečiuose turėjome ir Laimą Povilaitytę, geriau žinomą „Kamtauta Braškė“ slapyvardžiu, prieš kurį laiką moteris išpopuliarėjo „Instagram“ platformoje ir kasdien džiugina savo sekėjus pozityvumu, propaguoja sveiką gyvenseną bei vidinę laisvę. Ši viena žymiausių Lietuvos influencerių, kalbėjo su jaunuoliais labai aktualia  tema  - „Viešasis kalbėjimas“. Pasakojo apie viešo kalbėjimo baimes, apie patį savęs priėmimą ir meilę bei skatino jaunuolius išeiti iš komforto zonos, nebijoti keistis ir tobulėti. Svarbu turėti tikslą ir jo drąsiai siekti.

Toliau stovykla persikėlė prie jūros!  Jaunuoliai kartu su jaunimo darbuotojomis aplankė Šventąją ir Palangą.

Palangoje turėjo puikią ekskursiją su Palangos jaunimo darbuotoja ir savanore „Jaunimo takais“. Jos metu aplankė visas jaunimo lankytinas vietas, sužinojo daug subtilybių ir slaptų Palangos miesto vietelių. Lankėsi Palangos jaunimo erdvėje „Be stogo“, sužaidė draugiškas tinklinio varžybas. Turėjo  30 km dviračių žygį. (Šventoji – Palanga – Šventoji). Šventojoje jų laukė nuostabūs saulėlydžiai ir ilgi pasivaikščiojimai prie jūros.

Prieš paskutiniąją dieną jaunuoliai  keliavo į Lietuvos elektrinę, kur išklausę visų saugumo reikalavimų turėjo įsimintiną  ekskursiją. Daugiau sužinojo apie didžiausią Lietuvos šiluminės elektrinės veiklą, istoriją, darbo specifiką.

Paskutinę stovyklos dieną, vainikavo nuostabus ir grandiozinis Elektrėnų jaunimo centro 5-asis gimtadienis!

Stovykloje netrūko daug komandinių žaidimų, sportinių gebėjimų treniravimo, kulinarinių įgūdžių tobulinimo, maudynių, daug muzikos, geros nuotaikos ir juoko!


Tu gali pasirinkti

Įgyvendinant projektą "Tu gali pasirinkti" 2023-06-22 Vievio atviros jaunimo erdvės jaunuoliai, siekiant susipažinti su Lukiškių kalėjimo - tardymo izoliatoriaus istorija, priklausomybių nuo psichotropinių medžiagų ir nusikalstamumo sąsajomis, dalyvavo ekskursijoje - edukacijoje Lukiškių kalėjime 2.0. Išvykos metu jaunuoliai aplankė atvirą jaunimo erdvę "Mes patys" Grigiškėse, kurioje jaunuoliai susipažino su erdvėje vykdomomis veiklomis, darbuotojai dalijosi gerąja patirtimi. 2023-06-29 jaunuoliai, siekiant gerinti fizinę ištvermę ir sveikatą, dalyvavo žygyje Neries regioniniame parke, vėliau vaišinosi picomis.


 

Išrinkti jaunuoliai, 2023–2025 metų kadencijoje atstovausiantys jaunimui Elektrėnų savivaldybės jaunimo reikalų taryboje

 

Baigiantis Elektrėnų savivaldybės jaunimo reikalų tarybos (toliau – JRT) jaunuolių 2021–2023 metų kadencijai, gegužės 25 dieną Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos salėje įvyko rinkimai, kurių metu buvo renkami nauji atstovai, 2023–2025 metais atstovausiantys Elektrėnų savivaldybės jaunimui JRT. Susidomėjimas JRT veikla buvo nemažas – į JRT kandidatavo 9 jaunuoliai iš įvairių Elektrėnų savivaldybės mokyklų, tačiau laikantis nustatytų reikalavimų buvo išrinkti šeši jaunuoliai: keturi Vievio gimnazijos mokiniai ir du Elektrėnų ,,Versmės“ gimnazijos mokiniai.

JRT rinkimai renginio metu buvo įvardyti kaip demokratijos šventė, kurios metu ne tik buvo išrinkti naujieji JRT nariai, bet ir buvo pristatyta 2021–2023 metų JRT ataskaita, veikla, jaunimo politika. Renginio metu sveikinimo žodžius naujai išrinktai JRT bei padėkas besibaigiančios kadencijos jaunimo atstovams ir JRT pirmininkei Livetai Kazlauskaitei tarė Elektrėnų savivaldybės meras Gediminas Ratkevičius, kuris jaunuoliams pristatė ir naujus savo komandos atstovus, kurie gilinsis į jaunimo reikalus. Sveikinimo žodį tarė mero patarėjas Dovydas Bliujus, kuris ketverius metus taip pat buvo JRT narys, o visą renginį organizavo ir vedė jaunimo reikalų koordinatorė Kristina Vaiciukaitė.

Kiekvienas kandidatas į JRT buvo rekomenduotas skirtingų institucijų, jie turėjo pateikti motyvacinius laiškus. Rinkimų renginio metu kiekvienas kandidatas į JRT turėjo galimybę viešai prisistatyti, jaunuoliai pasakojo apie savo pasiekimus, dalijosi patirtimi, pateikė argumentus, kodėl būtent jie dvejus metus turėtų atstovauti Elektrėnų savivaldybės jaunimui JRT, atsakinėjo į klausimus, kuriuos uždavė susirinkusieji į renginį. Slapto balsavimo metu jaunimo organizacijų ir su jaunimu dirbantys deleguoti asmenys išrinko šešis naujuosius 2023–2025 metų JRT narius: Paulių Sagevičių, kuriam ši kadencija JRT bus antroji, Augustę Bubelevičiūtę, Danielių Cibulską, Vakarę Faustiną Bliujūtę, Eveliną Giraitytę bei Rusnę Bukšnaitytę.

Naujieji JRT nariai dvejus metus nagrinės su jaunimo politika savivaldybėje susijusius klausimus, teiks savivaldybės institucijoms ir įstaigoms pasiūlymus dėl jaunimo politikos, jos įgyvendinimo, stiprins savivaldybės institucijų, įstaigų ir jaunimo bei su jaunimu dirbančių organizacijų bendradarbiavimą. JRT lygiateisės partnerystės pagrindu sudaroma iš 12 Savivaldybės ir jaunimo atstovų: 6 Savivaldybės atstovai deleguojami iš Elektrėnų savivaldybės tarybos ir Administracijos atstovų. Naujoji JRT bus tvirtinama birželio mėnesio Elektrėnų savivaldybės tarybos susirinkime.

 

Nevyriausybinių ir bendruomeninių organizacijų koordinatorė

Eglė Butkutė

 

 

 

Jaunimo poreikių tyrimas

 

Šių metų pradžioje Elektrėnų savivaldybės Jaunimo reikalų taryba (ESJRT) sudarė ir patvirtino 2023 metų veiklos planą, kuris orientuotas į jaunimo politikos įgyvendinimą. ESJRT, atsižvelgdama į nacionaliniu mastu išskirtas prioritetines veiklos sritis, taip pat išsikėlė vieną iš prioritetų – stiprinti jaunimo politiką vietos lygmeniu. Šiam tikslui pasiekti ESJRT numatė užduotis ir veiklas. Siekiant įgyvendinti numatytas užduotis ir planus, ESJRT įvykdė keturių etapų tyrimo procesą ,,Elektrėnų savivaldybės jaunimo reikalų tarybos jaunimo poreikių anketa“.

 

2023 m. vasario – kovo mėnesiais įvykdyta internetinė apklausa dėl jaunimo poreikių Elektrėnų savivaldybėje. Apklausos vykdymo metu buvo apklausti 186 jauni asmenys (14-29 m.) iš visos savivaldybės. Anketos klausimai sudaryti bendradarbiaujant su Elektrėnų jaunimo centru, Elektrėnų kultūros centru, Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos biuru ir Elektrėnų savivaldybės švietimo paslaugų centro karjeros specialistėmis. Tyrimas buvo pratęstas focus grupėje, sudarytoje iš 14 jaunų žmonių. Balandžio 26 dieną tyrimo rezultatai buvo pristatyti Elektrėnų savivaldybės tarybos salėje. Pristatymo metu vyko aktyvi diskusija apie integraciją į darbo rinką, psichologų vaidmenį Elektrėnų savivaldybėje, jaunimo aktyvumą renginių metu, švietimo įstaigas ir neformalųjį ugdymą, viešąjį transportą, aktyvų poilsį. Diskusijoje dalyvavo Elektrėnų savivaldybės jaunuoliai, su jaunimu dirbantys specialistai, Elektrėnų savivaldybės meras, Administracijos direktorė ir Savivaldybės administracijos specialistai. Buvo išsakyti visų pusių lūkesčiai, gilinamasi į problemas, taip pat buvo priimti bendri sprendimai.

Vykdyto tyrimo metu dominuojanti respondentų grupė 14-19 amžiaus moksleiviai. Jaunimui aktualios temos: depresija bei savižudybė, sveika mityba, fizinis aktyvumas, lytinė sveikata, motyvacijos skatinimas, streso mažinimas, emocijų valdymas, pasitikėjimo savimi stiprinimas, savikontrolė, priklausomybių prevencija. Tyrimo metu atskleista, jog jaunuoliai žino kokiomis galimybėmis gali pasinaudoti Elektrėnų savivaldybėje, tačiau nemaža dalis atsakiusiųjų nesinaudoja galimybėmis ir jų nedomina jokie kultūriniai renginiai, tam pritarė ir diskusijoje dalyvaujantys su jaunimu dirbantys specialistai. Tame išryškėja gili problema dėl jaunuolių aktyvumo ir jų pritraukimo. Tačiau jaunuoliai atsakymuose išreiškė poreikį didinti pavėžėjimo galimybes, aktyvių ir laisvalaikio zonų tvarkymą bei plėtimą, puoselėti esamas jaunimo erdves, kurti VR erdves, įrengti kino teatrą,  šokių studijas, organizuoti pramogines ir sportines veiklas Vievio jaunimui. Nustatyta, kad jaunuoliams trūksta psichologinę ir fizinę pagalbą teikiančių specialistų, taip atsakė net 74,2% jaunuolių. Iš kurių apklausoje atsakė, kad  emocinį stresą jaučia „dažnai“ 38,2 %  ir „nuolat“ 16,1 %. Respondentai išskyrė poreikį motyvacijos skatinimo, pasitikėjimo stiprinimo, streso mažinimo ir emocijų valdymo užsiėmimus. Dėl žinojimo kur kreiptis prireikus psichologinės pagalbos dalis jaunuolių atsakė, kad 58,6%, jog žino, kur kreiptis pagalbos, tačiau pažymima, kad jaunuoliai vengia įstaigų psichologų dėl viešumo, dėl informacijos teikimo šeimos nariams, sukurtos aplinkos, prieinamumo ir to nedaro dėl minėtų priežasčių. Daugumai apklaustų jaunuolių būtų reikalinga jaunimo sveikatos koordinatorės konsultacija, nes trūksta informacijos sveikos mitybos, fizinio aktyvumo, lytinės sveikatos, alkoholio vartojimo, emocinės sveikatos temomis.

 

ESJRT, remdamasi savo atliktu tyrimu apie jaunimo poreikius Elektrėnų savivaldybėje teiks rezoliuciją Merui ir Tarybai, kurią pristatys gegužės 24 d Tarybos posėdyje. Šia informacija ESJRT sieks išspręsti su jaunimo politika ir jaunimo poreikiais susijusias problemas.

Dėkojame visiems, kurie dalyvavo tyrime, bendradarbiaujančioms  įstaigoms, dalyviams už puikias diskusijas ir prisidėjimą prie Elektrėnų savivaldybės jaunimo poreikių gerinimo.

 

 

Jaunimo reikalų taryba

 

 

 

 

Jeigu Tu iniciatyvus, energingas, entuziastingas ir besidomintis savo miesto jaunimo veikla ir ateitimi, kviečiame Tave prisijungti prie jaunimo politikos formavimo komandos – Elektrėnų savivaldybės jaunimo reikalų tarybos (toliau – Jaunimo reikalų taryba) ir dalyvauti Jaunimo reikalų tarybos nario rinkimuose!

 

Kandidatuoti gali 14–29 metų jaunuoliai, kurie:

yra jaunimo organizacijų atstovai;

yra su jaunimu dirbančių organizacijų atstovai;

yra mokinių ir (ar) studentų savivaldos, veikiančios savivaldybės teritorijoje, nariai;

save išsikėlę pavieniai asmenys.

Kandidatu į Jaunimo reikalų tarybos narius gali būti kiekvienas Elektrėnų savivaldybėje gyvenantis jaunuolis, kuris iki 2023 m. gegužės 18 d. pateiks:

kandidato į Jaunimo reikalų tarybos jaunimo atstovus anketa

motyvacinį laišką;

ne mažiau kaip vieną rekomendaciją iš jaunimo organizacijos, su jaunimu dirbančios organizacijos, mokinių ir (ar) studentų savivaldos, veikiančios Elektrėnų savivaldybės teritorijoje.

 

Rinkimai vyks 2023 m. gegužės 25 d. 15 val. Elektrėnų savivaldybės viešosios bibliotekos konferencijų salėje, esančioje Draugystės g. 2 Elektrėnuose.

 

Kiekvienas kandidatas rinkimų dieną turės galimybę tarti žodį ir atsakyti į klausimus. Šiuose rinkimuose bus išrinkti Jaunimo reikalų tarybos nariai – 6 jaunimo atstovai.

 

Dokumentus pateikti Jaunimo reikalų tarybai  el. p. [email protected]. Kilus klausimų, skambinti Jaunimo reikalų koordinatorei Kristinai Vaiciukaitei,  tel. (8 528) 58 075.

 


Jaunimo veiksmo diena Elektrėnų savivaldybėje 2023

  

Balandžio 6 d. Elektrėnų savivaldybėje vyko jau tradicija tapęs renginys - ,,Jaunimo veiksmo diena“.  Moksleiviai iš skirtingų savivaldybės mokyklų varžėsi dėl pagrindinio prizo – net 1000 EUR originalios idėjos įgyvendinimui. Renginyje atkakliai dirbo net 8 komandos -  „Staliukų komanda“, „Lenk jauną, kol medis iš Vievio gimnazijos, „Semeliškių gimnazijos mokiniai“, „SGMT“ iš Semeliškių gimnazijos, „Versmė JR“, „Versmiečiai“ iš Elektrėnų „Versmės“ gimnazijos, „Ąžuolynas“ iš Elektrėnų „Ąžuolyno“ progimnazijos ir „Kietai“ iš Kietaviškių progimnazijos.

 

Dalyvių diena prasidėjo nuo administracijos direktoriaus Gedimino Ratkevičiaus sveikinimo ir jaunimo reikalų koordinatorės Kristinos Vaiciukaitės padėkos dalyviams bei organizatoriams. Po atidarymo kalbų jaunimui projektų rašymo mokymus vedė Jaunimo reikalų tarybos narys Paulius Sagevičius ir paskaitą apie jaunimo aktyvumą skaitė Jaunimo reikalų tarybos pirmininkė Liveta Kazlauskaitė. Vėliau jaunuoliai, pasitelkę Elektrėnų savivaldybės administracijos darbuotojų ir jaunimo reikalų tarybos narių pagalbą, nėrė į projektų rašymą. Moksleiviai bendravo su rėmėjais, įvairiais specialistais, projektams kūrė originalius vizualus, vaidinimus, prezentacijas.

 

Produktyvios dienos pabaigoje komandos pristatė savo darbo rezultatus ir kiekvienas individualiai balsavo už labiausiai patikusį projektą. Visų dalyvių balsai sudarė 50% galutinio rezultato, o likusią dalį lėmė Jaunimo reikalų tarybos narių balsai. Renginio laimėtojais tapo ,,Versmiečiai“ su projektu ,,Keliam laipsnius 2023“. Tai unikalus vasaros atidarymo festivalis su Lietuvos POP žvaigždėmis, žymiais tinklalaidžių vedėjais ir kt.

 

Jaunimo reikalų taryba dėkoja visiems dalyviams už puikų darbą visos dienos metu, šaunias idėjas, kūrybingus pristatymus ir nuoširdžiai tikisi, kad jaunimo įvardinti poreikiai kiekvienoje gyvenvietėje nebus užmiršti. Komanda dėkoja savivaldybės darbuotojams, šiltai įsileidusius jaunimą į savo kasdienybę dirbant administracijoje. Taip pat padėką reiškia pagrindiniam rėmėjui Elektrėnų savivaldybei, gardiems jaunimo iniciatyvų rėmėjams ,,Halkio SUSHI“ ir ,,Kavinė Raspa“ bei ,,Jaunimo veiksmo dienos“ laimėtojus vaišinusiai Vievio kepyklai ,,TaiVeta“. 

 

Elektrėnų savivaldybės jaunimo reikalų taryba (toliau – ESJRT) kviečia kiekvieną savivaldybės 14–29 m. jaunuolį dalyvauti jaunimo poreikių apklausoje. ESJRT vykdo šią apklausą siekdama išsiaiškinti, kurias sritis reikia labiausiai tobulinti. Mums yra svarbu žinoti, kaip jaunuoliai jaučiasi Elektrėnų savivaldybėje ir kaip galėtume plėsti jų galimybes, gerinti emocinę sveikatą, tobulinti aplinką.

 Apklausa 

https://bit.ly/jaunimoporeikiai 

Taip pat kviečiame jaunimą iš visų Elektrėnų savivaldybės vietovių dalyvauti poreikių diskusijoje FOCUS grupėje. Kas yra FOCUS grupė? Tai yra kokybinio tyrimo būdas, kurio metu panašių žmonių (patirčių / bruožų aspektu) grupė diskutuoja vienu klausimu. Diskusijos metu kalbėsime apie jaunimo galimybes, emocinę sveikatą ir veiklas mūsų savivaldybėje, ko mums labiausiai trūksta ir kaip pasiūlytume tobulinti jau esamą situaciją. 

  

Diskusijos data ir laikas: 2023 m. kovo 15 d. 16 val.

 Registracija į FOCUS grupės diskusiją https://bit.ly/focusdiskusija 

 

Paskutinis atnaujinimas: 2023-07-28 10:51:28

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika