Ką renkiesi – prievartos ar pagalbos kultūrą?

2024-04-17

 

BALANDIS – SEKSUALINIO SMURTO PREVENCIJOS MĖNUO. Elektrėnų savivaldybė jungiasi prie Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerijos kartu su Nacionaliniu informacijos apie seksualinį smurtą centru organizuojamos kasmetine tapusios socialinės kampanijos, kurios tikslas – atkreipti visuomenės dėmesį į seksualinio smurto problemą.

Ne visi žmonės išgyvena seksualinį smurtą, tačiau beveik visi yra susidūrę su situacija, kai buvo netinkamo elgesio stebėtojai.

Seksualinis smurtas gali reikštis įvairiai: nepageidaujamais prisilietimais ar  komentarais, seksualiniu priekabiavimu ar kitokiu seksualinio pobūdžio elgesiu.

Tai, deja, vis dar išlieka latentiniais nusikaltimais, kurie neretai nutylimi dėl baimės, gėdos, streso, stigmos ir aukų kaltinimo. Atsakomybė už seksualinį smurtą priklauso smurtavusiam asmeniui, tačiau mes, kaip visuomenė, galime imtis veiksmų siekdami prievartos kultūrą paversti pagarbos kultūra.

Galime nubrėžti ribą tarp elgesio, kuris mūsų visuomenėje yra priimtinas ir sveikas, ir elgesio, kuris toks nėra. Užkirsdami kelią nusikaltimui kuriame saugesnę visuomenę.

 🌟Balandis – seksualinio smurto prevencijos mėnuo, skirtas atkreipti dėmesį į šią neretai kitų smurto formų šešėlyje slypinčią smurto formą. Kviečiame kalbėti, dalintis ir nebijoti prabilti.

Šių metų tema – glaudžios ir vieningos bendruomenės, galinčios prisidėti prie saugesnės aplinkos, kurioje nukentėję asmenys nebijo prabilti ir kreiptis pagalbos, kūrimo.

🌟Šį mėnesį dalinsimės informacija apie seksualinį smurtą, jo prevenciją ir pavyzdžiais, kaip į jį reaguoti priklausomai nuo situacijos, galimybių ir turimų išteklių. Nesvarbu, kiek galėjai prisidėti prie seksualinio smurto intervencijos, tavo dėmesys ir pagalba seksualinį smurtą patiriančiam žmogui siunčia svarbią palaikymo žinią ir parodo visuomenei, koks elgesys yra nepriimtinas. Svarbu žinoti, kad pamatę netinkamą elgesį kiekvienas iš mūsų gali pasirinkti saugiausią būdą reaguoti, kad tai būtų sustabdyta.

💪✨ Kviečiame jungtis ir kurti saugesnę visuomenę kartu! #prabilk

 

Atgal Spausdinimo versija

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika