Naujas masažinis krėslas VšĮ Elektrėnų psichikos sveikatos priežiūros centro dienos stacionare

2022-11-29

 

VšĮ Elektrėnų psichikos sveikatos priežiūros centras už projekto „Psichinės sveikatos stiprinimas VšĮ Elektrėnų psichikos sveikatos priežiūros centro pacientams“ lėšas (projektas finansuojamas iš 2022 m. Elektrėnų savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos lėšų).

Psichikos ligomis sergantiems pacientams yra skiriami vaistai, kurie sukelia ekstrapiramidinius reiškinius: raumenų spazmus, sąnarių sustingimą, kūno judesių sulėtėjimą ar sumažėjimą, raumenų drebėjimą, negalėjimą pajudėti. Pacientas blogai jaučiasi, išgyvena emocines krizes, tampa uždaras, dingsta motyvacija ir interesai. Galiausiai atsiranda pažeidžiamumas, nepilnavertiškumo jausmas, kuris sukelia didžiulę riziką susirgti depresija.

Naujoji gydomoji priemonė – masažinis krėslas sumažina vartojamų vaistų šalutinius reiškinius, sustiprina audinių elastingumą ir sąnarių patvarumą, didina kraujo ir limfos cirkuliaciją, suteikia kūnui energijos, nuskausmina skausmo taškus, atpalaiduoja įsitempusius raumenis, normalizuoja blokuojamus energinius srautus, atkuria ramybės ir pasisekimo jausmą, panaikina nerimą, didina organizmo adaptacines imunines galias, skatina regeneracinius procesus, grąžina gyvenimo ir judėjimo kokybę. Masažuojant pagerėja kraujo apytaka sąnario viduje bei jį supančiuose minkštųjų audinių sluoksniuose, didėja sąnarinės kapsulės ir jungiamųjų raiščių patvarumas, pagreitinamas patologinių produktų transportavimas iš sąnarių. Sąnariai tampa judresni. Pagerėjus sąnarius supančių audinių aprūpinimui krauju dėl nuolatinio šių audinių maigymo bei tempimo (masažuojant) išnyksta nelygumai (sąaugos ir randai), todėl gerėja ir funkcinės jo savybės. Masažo metu atsidaro rezerviniai odos kapiliarai, dėl kurių veiklos pagerėja veninio kraujo nutekėjimas. Šio proceso metu yra sumažinama sąstingio reiškinių kraujagyslėse tikimybė ir audinių pabrinkimas. Masažinis krėslas padeda atkurti taisyklingą visos apimties sąnario ar slankstelio biomechaniką, grąžina judesių laisvumą, teigiamai veikia ne tik sąnarį, bet ir visą organizmą, taip gerokai sumažindamas tikimybę susirgti depresijos liga, suteikia galimybę grįžti į ankstesnį funkcionavimo lygį.

  

Socialinė darbuotoja Goda Galinaitienė

Atgal Spausdinimo versija

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika