Elektrėnų savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centro nariai dalyvavo valstybinio lygio civilinės saugos pratybose

2023-09-26

 

2023 m. rugsėjo 21 d. vyko Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Lietuvos Respublikos vidaus reikalų ministerijos organizuotos valstybinio lygio civilinės saugos funkcinės pratybos „Civilinės saugos sistemos subjektų veiksmai, įvykus branduolinei avarijai Baltarusijos Respublikos teritorijoje esančioje atominėje elektrinėje“. Tai vienos didžiausių pratybų, kurių metu inscenizuota situacija įvykus avarijai atominėje elektrinėje.

Šių pratybų tikslas – įvertinti dalies Lietuvos Respublikos krizių valdymo ir civilinės saugos sistemos subjektų pasirengimą vykdyti Valstybiniame gyventojų apsaugos plane branduolinės ar radiologinės avarijos atveju nustatytas tam tikras krizių valdymo ir civilinės saugos sistemos subjektų funkcijas, vykdant gyventojų evakavimą, taip pat išbandant Norvegijos finansinio mechanizmo lėšomis finansuojamo projekto metu įsigytą įrangą ir priemones, gavus pranešimą apie branduolinę avariją Baltarusijos atominėje elektrinėje.

Pratybose dalyvavo ir Elektrėnų savivaldybė – pagal pratybų organizacinius nurodymus buvo aktyvuotas Elektrėnų savivaldybės ekstremaliųjų situacijų operacijų centras ir vykdant pratybų sąlygas buvo priimami sprendimai dėl gyventojų perspėjimo organizavimo, rekomendacijų gyventojams pateikimo, kolektyvinės apsaugos statinių parengimo priimti evakuojamus gyventojus. 

Daugiau informacijos apie pasirengimą ekstremaliosioms situacijoms rasite interneto svetainėje www.lt72.lt, kurioje galima sužinoti, kaip pasirengti nelaimei, kaip elgtis jai įvykus, kaip gauti reikiamą informaciją ekstremaliosios situacijos metu, kt.

 

 

Teisės ir personalo administravimo skyriaus parengties pareigūnas Dainius Kochanskas

Atgal Spausdinimo versija

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika