Dėl veiklos Elektrėnų marių pakrantės sklypuose (Geibonių g. 3 D IR 3 C)

2022-09-22

 

Viešoje erdvėje pateikta visuomenę klaidinanti informacija apie Savivaldybės sprendimus ir veiklą  Elektrėnų marių pakrantės sklypuose (Geibonių g. 3 D ir 3 C), todėl teikiame informaciją, pagrįstą faktiniais duomenimis:

Elektrėnų mieste marių pakrantės sklypus, esančius Geibonių g. 3 D ir 3 C, 2014 m. detaliaisiais planais numatyta vystyti pritaikant poilsiui ir rekreacijai. Sklypų savininkas 2021-12-27 kreipėsi į Elektrėnų savivaldybės administraciją inicijuodamas detaliojo plano pakeitimus. Administracijos direktorius atsisakė tenkinti šį prašymą, nes jame nurodyti tikslai neatitiko aukštesniojo lygmens Savivaldybės bendrojo plano reikalavimų (prašytas per didelis užstatymo tankis). Kuomet sklypų savininkas, pašalinęs neatitiktį Savivaldybės bendrajam planui, 2022-04-25 pakartotinai paprašė inicijuoti detaliojo plano pakeitimus, nebuvo teisinio pagrindo atsisakyti tenkinti prašymo.

Dėl visuomenėje kilusio didelio susidomėjimo Administracijos direktoriaus įsakymu pareikalauta, kad  būtų parengta detaliųjų planų keitimo koncepcija ir ji būtų pristatyta išrinktiems visuomenės atstovams – Savivaldybės tarybos nariams. Ši koncepcija tapo vieša paskelbiant ją internete.

Atsižvelgiant į gyventojų nuomonę ir nuogąstavimus dėl galimo marių pakrantės užtvėrimo, derybose su sklypų savininku pasiektas susitarimas, kuriuo savininkas raštu prisiėmė įsipareigojimus užtikrinti Elektrėnų miesto gyventojams ir svečiams viešą priėjimą pėsčiomis ir privažiavimą dviračiais ir automobiliais prie Elektrėnų marių pakrantės ir paties savininko įrengto paplūdimio, liepto, sporto / rekreacinės paskirties statinių (teniso, krepšinio, vaikų žaidimų, tinklinio aikštelių). Šio susitarimo įvykdymą užtikrins susitarimo nuostata, pagal kurią nebus išduodamas statybą leidžiantis dokumentas poilsio paskirties pastatų statybai, kol nebus įrengta minėta vieša infrastruktūra, nustatyti servitutai. 

Elektrėnų savivaldybės taryba 2022-08-24 protokoliniu sprendimu atidėjo (o ne nepritarė, kaip visuomenė viešai klaidinama) pritarimo koncepcijai klausimo svarstymą tam, kad su sklypų savininku būtų pasiektas toks susitarimas. Kadangi susitarimas pasiektas, Savivaldybės administracija teikia Savivaldybės tarybai pritarimo koncepcijai klausimą svarstyti rugsėjo  mėnesio posėdyje.

Šiuo metu nėra išduotų Savivaldybės leidimų poilsio paskirties pastatų statybai ir jie nėra šiuo metu statomi. Šiuo metu jau matoma, kad savininkas vykdo susitarimo įsipareigojimus:   tiesia vidaus viešo naudojimo kelius ir automobilių pastatymo aikštelę. Savivaldybės administracija išdavė leidimą savininkui statyti teniso kortų ir krepšinio aikšteles. Sklypų savininkas vykdo vidaus privažiavimo kelių ir aikštelių  įrengimo darbus.  Projekto pavadinimas – Kitų inžinerinių statinių (12) (krepšinio ir teniso aikštelių) ir susisiekimo komunikacijų (8.2) Geibonių g. 3C, 3D Elektrėnų m. supaprastintas statybos projektas. Tai II gr. nesudėtingi statiniai. Jie statomi pagal supaprastinto statybos projekto tikslius, o ne detaliojo plano schematinius sprendimus ir neprieštarauja galiojančių teritorijų planavimo dokumento – detaliojo plano sprendiniams, nepažeidžia sklypo naudojimo sąlygų ir reglamentų.

Vykdomi darbai, jei ir nebūtų pakeistas galiojantis detalusis planas, tik įgyvendintų dabartinio plano sprendinius, t. y. šie privažiavimai yra būtini racionaliam ir tikslingam teritorijos naudojimui, nepriklausomai nuo to, ar bus pastatyti poilsio namai ar ne.

Sklypų savininkas sumokėjo biudžetui 10 194 Eur už sklypuose su atitinkamu leidimu kertamų  medžių atkuriamą vertę.  Sklypų savininkas yra patrauktas administracinėn atsakomybėn už tris be leidimo nukirstus medžius (karpotąjį beržą, juodalksnį ir trapųjį gluosnį). Už šių medžių iškirtimą  savininkas atlygino 1926,60 Eur žalą.  Duomenų apie daugiau pažeidimų, už kuriuos sklypų savininkas būtų patrauktas atsakomybėn, šiuo metu nėra.

 

Elektrėnų savivaldybės administracija

Atgal Spausdinimo versija

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika