Susitikimas su ūkininkais

2022-11-22

 

     2022 m. lapkričio 18 d. Elektrėnų savivaldybės administracijos Žemės ūkio ir melioracijos skyrius suorganizavo kasmetinį susitikimą su savivaldybės ūkininkais. Šiais metais susitikimas vyko Kietaviškių seniūnijoje. Susirinkusiuosius pasveikino ir turiningo bei naudingo susitikimo palinkėjo Savivaldybės administracijos direktorius Gediminas Ratkevičius ir Administracijos direktoriaus pavaduotoja Inga Kartenienė.

    Lietuvos Respublikos žemės ūkio rūmų atstovai Agnė Ribašauskienė ir Modestas Rezgys supažindino ūkininkus su Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023–2027 m. strateginio plano naujienomis ir naujo finansavimo pokyčiais. Ši tema labai aktuali ūkininkams, todėl pranešėjai sulaukė daug klausimų ir diskusijų.

    LŽŪKT teikiamas paslaugas, naujoves ir perspektyvas pristatė  Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnybos atstovė Jolanta Armonavičienė. 

    Žemės ūkio ir melioracijos skyriaus vedėjas Donatas Matijoška pateikė informaciją apie Skyriaus veiklą, atliktus melioracijos darbus ir kt. 2022 m. registruoti 935 ūkininkų ūkiai (2021 m. – 835) ir 51 ekologinis ūkis (2021 m. – 47). Pasak vedėjo, žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo duomenys rodo, kad ūkiai šiek tiek stambėja, nes 2022 m. pateikta 915 paraiškų, deklaruotas plotas yra 16856,20 ha, o 2021 m. pateikta 951 paraiška, deklaruotas plotas – 16690,72 ha.

    Skyriaus darbuotojai, siekdami išsiaiškinti ūkininkų poreikius, parengė ir paprašė dalyvių užpildyti anketas. Į klausimą, ar reikalingas ūkininkams toks susitikimas, 26 iš 30 užpildžiusių anketą, atsakė taip, todėl tokie susitikimai bus organizuojami ir ateityje, vis kitoje seniūnijoje. Taip pat 26 dalyviai paprašė teikti elektroniniu paštu informaciją apie teisės aktus, susijusius su žemės ūkiu. Vedėjas pasakė, kad Skyrius parengs aktualių teisės aktų apžvalgas ir jos bus išsiųstos el. paštu pageidaujantiems.

    Susitikimas baigėsi ūkininkės Ritos Obelevičienės ūkio lankymu Gilūšio kaime. Giedrius Obelevičius papasakojo ūkio įkūrimo istoriją. Iš pradžių kaunietis ieškojo sodybos kaime, kad galėtų pailsėti. Dabar ekologiniame 30 ha ūkyje augina veislinius hailendų veislės galvijus,  kalnuotą reljefą  pritaikė vynuogių auginimui, įveisė bičių, tad medaus užtenka ir  šeimai, ir draugams.

 

Tarybos ir mero sekretoriatas

        

Atgal Spausdinimo versija

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika