Elektrėnų savivaldybėje ruošiamasi perlaidoti Lietuvos ir Lenkijos karius

2022-09-29

 

Rugsėjo mėn. pradžioje šalia Lazdėnų k. geležinkelių infrastruktūros kelių ir jų įrenginių apsaugos zonoje surasta Lietuvos ir Lenkijos karių kapavietė. Archeologai ir Lenkijos nacionalinės atminties instituto specialistai karių kaulus surinko ir išvežė į Vilniaus universitetą tyrimams, kurie truks iki spalio mėn. pabaigos.

Pasibaigus archeologinių darbų etapui, pradėtas organizuoti karių perlaidojimas. Rugsėjo 21 d. Elektrėnų savivaldybėje lankėsi ir su Savivaldybės vadovais ir Administracijos specialistais susitiko Lenkijos ambasados Konsulinio ir Polonijos skyriaus vedėja, konsulė Irmina Szmalec, Lenkijos ambasados gynybos atašė plk. Sławomir Pawlikowski, Lenkijos ambasados Konsulinio ir Polonijos skyriaus referentas Marian Sokalski, Lenkijos nacionalinės atminties instituto specialistas Paweł Nowik, Lietuvos kariuomenės atstovai kpt. Ignas Stankus ir Egidijus Kabašinskas. Susitikime aptartas karių perlaidojimo ceremonialas, perlaidojimo vietos įamžinimas ir kiti organizaciniai klausimai.

2020 m. meras Kęstutis Vaitukaitis kartu su  Lenkijos Respublikos ambasados Lietuvoje atstovais sutarė, kad surasti 1920 m. žuvusių karių palaikai bus perlaidoti Kurkliškių kapinėse (Vievio sen.). Karių kapavietės paieškos buvo pradėtos 2021 m. rudenį. Archeologiniai kasinėjimai tuomet buvo nesėkmingi, tačiau nauji archyviniai duomenys padėjo 2022 m. žiemą surasti kapavietę.

Tarybos ir mero sekretoriatas

Atgal Spausdinimo versija

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika