Klausimai-atsakymai
Laba diena,
noriu paklausti dėl LEG 9-to bloko keliamo triukšmo.
Mūsų ir dar keleto įmonių įsikūrusių Elektrinės g.21a darbuotojai, taip pat sodų esančių už šilto kanalo gyventojai neapsikenčia 9-to bloko pietinėje pusėje išvestų garo numetimo vamzdžių keliamo šaižaus triukšmo. Triukšmas girdimas į pietų pusę kokių 5-8km spinduliu. Nejaugi negalima pagaminti slopintuvų, kurie sumažintų decibelus? Senojoje elektrinėje tokie buvo ir išleidžiamo garo garsas buvo duslus.

Spausdinti

AB „Lietuvos energijos gamyba“ informavo, kad 9 bloko keliamas triukšmas yra momentinis ir trumpalaikis, kylantis dėl keleto priežasčių: kai vyksta paleidimo procedūros arba blokas atsijungia nuo technologinių apsaugų. Triukšmą gali sukelti apsaugos vožtuvai, kurie suveikia įsijungus technologinėms apsaugoms ir dalį garo išmeta į orą, kad atsijungus blokui katile nepakiltų slėgis.
Taip pat momentinis triukšmas gali kilti bloko paleidimo metu, kai dirba vakuumo paleidimo ežektorius, kuris  atsiurbiamas nesikondensuojančias dujas ir garą išmeta į lauką.
Triukšmo matavimai buvo atliekami bloko perdavimo naudoti metu.
Dėl stacionaraus triukšmo šaltinių veiklos asmenys gali kreiptis į Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Vilniaus departamento Trakų skyrių.

 

Su pagarba
Dainius Kochanskas
Teisės ir personalo administravimo skyriaus vyriausiasis specialistas

Atgal

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika