Klausimai-atsakymai
Laba diena,
noreciau suzinoti ar priklauso kompensacija uz sildyma mamai, kuri augina viena 3 vaikus, nedirba (nera registruota darbo birzoje), pajamos nedideles, 2 vaikai lanko mokykla, o tracias darzeli? Praejusiais metai buvo pasakyta, jei nori gauti kompensacija, turi buti iregistruota darbo birzoje arba neleisti jauniausio vaiko i darzeli.
Aciu.
Spausdinti

 Laba diena  

Iš Jūsų pateikto klausimo negalime tiksliai pasakyti ar Jums šiemet priklausys kompensacija už šildymą. Kai kurios piniginės socialinės paramos įstatymo nuostatos.,,Šeima (vienas gyvenantis asmuo) turi teisę į kompensacijas, jeigu atitinka LR 2003-07-01 įstatyme Nr. IX-1675 „Piniginės socialinės paramos mažas pajamas gaunančioms šeimoms (vieniems gyvenantiems asmenims)“ 6 str. nurodytas sąlygas. Šio straipsnio 7 dalis nurodo, jog teisė kompensacijai atsiranda jei motina arba tėvas (globėja ar rūpintoja arba globėjas ar rūpintojas) augina namuose: nelankantį ikimokyklinės ugdymo įstaigos vaiką iki 3 metų; bent vieną nelankantį ikimokyklinės ugdymo įstaigos  arba mokyklos vaiką iki 8 metų, kai šeima turi tris ir daugiau vaikų iki 14 metų ir kai vaikai yra tinkamai prižiūrimi; ikimokyklinio amžiaus vaiką, bet ne vyresnį kaip 8 metų, nelankantį ikimokyklinės ugdymo įstaigos pagal gydytojų rekomendaciją arba dėl to, kad gyvenamojoje vietovėje nėra ikimokyklinės ugdymo įstaigos ar vietų joje.Nesusituokusių asmenų, kurie vieni augina vaikus iki 18 metų, šeimoms, kompensacijos skiriamos:1) jeigu vaikui (vaikams) yra pripažinta arba nustatyta tėvystė ir teismas yra priteisęs išlaikymą vaikui (vaikams); 2) jeigu įstatymų nustatyta tvarka nėra galimybės nustatyti vaiko tėvo (motinos) tapatybės arba teismas negali tėvui (motinai) priteisti vaiko išlaikymo;3) tėvystės nustatymo ir (ar) išlaikymo priteisimo bylos nagrinėjimo teisme laikotarpio.Jei asmuo neatitinka nei vienos, čia pateiktos sąlygos, asmuo turi dirbti, arba būti registruotas darbo biržoje ne mažiau kaip 6 mėn.“ Dėl tikslesnės informacijos prašome kreiptis į seniūnijų ar Slaugos ir socialinių paslaugų centro socialinius darbo organizatorius. Tel. pasiteiravimui 39 690, 39676, 58 037.

Atgal

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika