Klausimai-atsakymai
Laba diena.
Norėtųsi atkreipti dėmesį į tai, kad dabartinis horizontalusis ženklinimas žiede, kuriuo organizuojamas eismas, gali sukelti daug avaringų situacijų. Pagal „Kelių horizontaliojo ženklinimo taisyklių“ 20 punktą: sankryžoje naudojamos rodyklės nurodo leistinąsias važiavimo kryptis juostose. Pavyzdžiui ties išvažiavimu link prekybos centro „MAXIMA“: pirma eismo juosta galima važiuoti tiesiai ir sukti į dešinę, antra eismo juosta galima važiuoti tiesiai ir sukti į dešinę, trečia eismo juosta važiuoti tik tiesiai. Pagal tokį ženklinimą suprantama, kad važiuojant antra eismo juosta galima išsukti link Maximos, jeigu tuo tarpu pirma juosta važiuojantis vairuotojas nori važiuoti tiesiai (tai jam leidžiama pagal ženklinimą), gali įvykti eismo įvykis. Kita avarinė situacija toje pačioje vietoje yra ta, kad išsukti iš žiedo galima ir iš pirmos, ir iš antros eismo juostos, kai tuo tarpu gatvė link Maximos yra vienos eismo juostos. Jeigu du automobiliai vienu metu ir iš pirmos, ir iš antros juostos žiede suks į dešinę, į tą pačią eismo juostą, jie paprasčiausiai ten netilps ir vėlgi gali įvykti eismo įvykis. Taigi vienas išvažiavimas – dvi skirtingos avarinės situacijos, o toks pat ženklinimas ir ties kitais išvažiavimais iš žiedo, išskyrus išvažiavimą link degalinės.
Būtų įdomu sužinoti ženklinimą projektavusių žmonių nuomonę apie šias situacijas bei komentarą kas tokiais atvejais būtų kaltas dėl eismo įvykio?
Spausdinti

Laba diena. Reikia vadovautis Kelių eismo taisyklių XIII skyriumi „Važiavimo pradžia ir manevravimas“:

106 str. Prieš pradėdamas važiuoti, prieš persirikiuodamas ir kitaip keisdamas važiavimo kryptį, vairuotojas privalo įsitikinti, kad tai daryti saugu, ir duoti kelią (nekliudyti) kitiems eismo dalyviams.
109 str. Persirikiuodamas vairuotojas privalo duoti kelią transporto priemonėms, važiuojančioms gretima eismo juosta ta pačia kryptimi. Jeigu ta pačia kryptimi važiuojančios transporto priemonės persirikiuoja kartu, vairuotojas privalo duoti kelią dešinėje esančiai transporto priemonei.

 

Ūkio plėtros ir investicijų skyriaus vyr. specialistas Algirdas Jašauskas

Atgal

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika