Kalėdiniai ir naujamečiai sveikinimai
Visai čia pat gražiausia metų šventė – Kalėdos.  Vertėtų prisiminti ir pasveikinti Jums svarbius žmones. Pateikiame keletą patarimų, kaip derėtų sveikinti oficialius asmenis.
Sveikinimo tekstas paprastai pradedamas kreipiniu. Į oficialius asmenis kreiptis patartina mandagiai ir santūriai, pvz.: Gerbiamasis Vedėjau, Gerbiamoji Direktore. Norint išreikšti ypač didelę pagarbą, galima vartoti kreipinį su prieveiksmiu didžiai. Tokiais atvejais vartojamos neįvardžiuotinės būdvardžių formos: Didžiai gerbiamas Pirmininke. Didžiosios raidės rodo ir mandagumą, taigi taip derėtų rašyti ne tik pirmą kreipinio žodį, sveikinamo žmogaus vardą bei pavardę, bet ir jo pareigas. Sveikinimo pradžioje geriau rašyti visą žodį Gerbiamasis ar Gerbiamoji, o ne trumpinį Gerb. Po kreipinio geriau dėti šauktuką, ne kablelį, nors ir kablelis ne klaida.
Labai paplitę sveikinimai su Kalėdomis, su Naujaisiais metais, bet geriau būtų sveikinti Naujųjų metų proga, linkėti Laimingų, linksmų šv. Kalėdų! Gerų švenčių! Švenčių pavadinimų pirmasis žodis rašomas didžiąja raide. Būdvardžio šventas galima ir nevartoti, bet jei rašome, tai tik mažąja raide, nes šventas nelaikytinas šventės pavadinimo dalimi.
Sveikinimo atvirukuose (tik ne atvirutėse), skirtuose oficialiems asmenims, tinka pridėti mandagumo žodžius su pagarba (iškilminga), pagarbiai (trumpiau, paprasčiau) arba Jus gerbiantis, -i.
Tais atvejais, kai nusakomas tam tikras daiktas ar konkretus veiksmas, skirtas tik tai konkrečiai šventei – Kalėdoms, teiktina kilmininko forma, pvz.: Kalėdų pyragas, Kalėdų eglutė, Kalėdų dovanos, Kalėdų Senelis, Kalėdų staigmena (geriau nei siurprizas!), Kalėdų atvirukas, Kalėdų koncertas, Kalėdų žaidimas ir pan.
Tais atvejais, kai kalbama apie Kalėdoms skirtą, bet kitu laiku vykstantį veiksmą, pvz., kalėdinis žaidimas gali būti žaidžiamas ir ne per Kalėdas, kalėdine staltiese užtiesti stalą galime ir po Kalėdų ir t. t., arba kai atsiranda dviprasmybių, pvz.: Kalėdų prekyba, Kalėdų nuolaida, Kalėdų mugė ir kt., labiau tinka priesagos -inis, -ė būdvardis kalėdinis, -ė (kalėdinė prekyba, kalėdinė nuolaida, o vietoj Kalėdų išpardavimas  – kalėdinis išpardavimas ir pan.).
Priesaginės darybos forma naujametinis nelaikoma klaida ir galima vartoti, tačiau pirmenybė teiktina dėsningesnei galūninės darybos formai naujametis: naujametė eglutė, naujametis sveikinimas ir kt.
Paskutinis atnaujinimas: 2009-12-09 10:04:30

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika