Pagal Valstybinės lietuvių kalbos komisijos 2006 m. rugsėjo 28 d. nutarimu Nr. N-2 (103) patvirtintas Privalomąsias skyrybos taisykles (Žin., 2006, Nr. 107-4084), Lietuvos standartą „Informacijos technologija. Lietuviška kompiuterio klaviatūra. Ženklų išdėstymas“ kai kurie skyrybos ženklai rašomi taip:
Kabutės „ “
Ne visose kompiuterių klaviatūrose yra lietuviškos kabutės, tačiau kabutes ir bet kurį kitą simbolį galima surinkti kodais: atidaromųjų kabučių kodas Alt 0132, uždaromųjų – Alt 0147.
Brūkšnys –
Brūkšnys yra skyrybos ženklas, taip pat vartojamas daiktų ar reiškinių riboms ir dvišaliams santykiams žymėti. Kai brūkšnys vartojamas kaip skyrybos ženklas, prieš jį (net po kito skyrybos ženklo) ir po jo paliekami tarpai: Upės – ir tos jau padžiūvo. Pirksi – laimėsi! Valgysi – nesigailėsi!
Brūkšniu žymint ribas ar dvišalius santykius, tarpų palikti nereikia: maršrutas Vilnius–Kaunas, rusų–lietuvių kalbų žodynas, 2009–2010 m.
Brūkšniu galima žymėti ir nesamą skaičių, ypač kainą, pvz., 10,– Lt.
Temperatūrai nurodyti irgi rašomas brūkšnys: laikyti iki –10 oC.
Brūkšnio kodas Alt 0150.
Brūkšnelis -
Brūkšnelis nėra skyrybos ženklas. Jis rašomas tarp dviejų (kartais ir daugiau) sintaksiškai lygiaverčių žodžių, nusakančių vieno daikto, reiškinio ar ypatybės pavadinimą: tarp daiktavardžių (darželis-mokykla, Sofija Kymantaitė-Čiurlionienė), būdvardžių (silabinė-toninė eilėdara), prieveiksmių (morfologiškai-sintaksiškai), jaustukų (o-o-o, a-ū), prie skaitmenų (Poezijos pavasaris-81, 2-asis), be to, jis yra ir žodžio kėlimo (skiemenų žymėjimo – na-mas) ir žodžio dalies
(priešdėlis per-, galūnė -as) vartojimo ženklas. Brūkšnelis tarpais neskiriamas. Jis yra bet kurioje kompiuterio klaviatūroje.
Tarpas
Tarpas yra paliekamas tarp žodžių ir po skyrybos ženklų (taško, kablelio, dvitaškio, kabliataškio, šauktuko, klaustuko), prieš brūkšnį ir po jo, prieš atidaromuosius skliaustus ir kabutes ir po uždaromųjų skliaustų ir kabučių. Tarpus reikia palikti ir trumpinant žodžius: t. y., Nr. 1, A. Petraitis, tik būtina atkreipti dėmesį į tai, kad tokia santrumpa, atsidūrusi eilutės gale, gali „sutrūkti“, t. y. viena jos dalis palikti vienoje eilutėje, o kita atsidurti kitoje, todėl tokio tipo santrumpose reikia vartoti jungiamąjį tarpą, kurio kodas Alt 0160. Jungiamuoju tarpu sujungti žodžiai laikomi vienu žodžiu, t. y. neskaidomi, o tarpo vaizdas išlieka.