ĮSTAIGŲ, ĮMONIŲ PAVADINIMAI

TARPTAUTINĖS GIMTOSIOS KALBOS DIENOS PROGA IŠRINKTI GRAŽIAUSI LIETUVIŠKI ĮMONIŲ PAVADINIMAI 

 Sveikiname Tarptautinės gimtosios kalbos dienos proga, linkėdami pagarbos gimtajai kalbai, kad ji mus vienytų, telktų, drąsintų ir teiktų pasitikėjimą bei pasididžiavimą!

  Skatindama verslininkus rinktis lietuviškus, taisyklingus įmonių vardus, jau šešioliktą kartą Tarptautinės gimtosios kalbos dienos proga Valstybinė kalbos inspekcija surengė tradicija tapusį Gražiausių lietuviškų įmonių pavadinimų konkursą.
Inspekcijos sudaryta komisija pavadinimus rinko iš daugiau kaip 14 tūkstančių mažųjų bendrijų ir uždarųjų akcinių bendrovių. Išrinkta 20 lietuviškų pavadinimų: „Kvepia nuotykiais“, „Man ramu“, „Medžio spalvos“, „Minčių sala“, „Pamirkyk nosį“, „Vėjo pagauti“, „Vyšniniai skruostukai“ iš Vilniaus, „Gėlėti linkėjimai“, „Metalo istorijos“ iš Kauno, „Bilduko studija“, „Pūkuotas vėjas“ iš Kauno r., „Debesų palėpė“, „Pelytės palata“ iš Klaipėdos, „Žvirblio puota“ iš Klaipėdos r., „Upės teka“ iš Šiaulių, „Žalčio žymė“ iš Panevėžio, „Linksmai“, „Tyka“ iš Anykščių r., „Miltuotos rankos“ iš Kėdainių r., „Stačiaausis“ iš Šilutės.

  Šių metų naujovė – šmaikščiausio, linksmiausio, įdomiausio įmonės pavadinimo rinkimai. Surinkusi 20,7 proc. visų balsų laimėjo „Bagetė ir beretė“.

  Kalbinti įmonių vadovai prisipažino, kad rinkti pavadinimą buvo smagu, bet nelengva – norėjosi, kad jis būtų lietuviškas, atspindėtų veiklą, būtų įdomus ir nustebintų išskirtinumu.
  2023 m. Elektrėnų savivaldybėje įregistruotas 61 naujas juridinis asmuo. Nors į Valstybinės kalbos inspekcijos akiratį renkant gražiausius įmonių pavadinimus Elektrėnų įmonių pavadinimai ir nepateko, bet pasidžiaugti ir mes turime kuo! Nauji lietuviški, taisyklingi, patrauklūs įmonių pavadinimai Elektrėnų savivaldybėje: „Meduotas“, „Bitas ir baitas“, „Langiukas“, „Barbytė“, „Dvi ožkytės“, „Paviršių valymai“, „Dantukas“, „Ledo ritulio talentai“, „Trečioji taisyklė“, „Visa chemija“, „Balta balta“, „Galiu pats“, „Perspektyva“ ir kt.

  Džiaugiamės ir giriame Elektrėnų savivaldybės gerovę kuriančius žmones už pagarbą lietuviškam žodžiui, dėmesį klientams, išradingumą ir išmonę rūpinantis įmonės vizitine kortele – įmonės pavadinimu! Linkime kuo didžiausios sėkmės vykdant veiklą!

  Raginame Elektrėnų savivaldybėje veiklą pradedančius žmones parinkti savo įmonėms lietuviškus, taisyklingus, taiklius ir įsimintinus įmonių pavadinimus! Tai padės Jums tapti sėkmingiems!

                                           

                   

Vyriausioji specialistė kalbos tvarkytoja Rima Moškienė

 
Paskutinis atnaujinimas: 2024-02-21 09:59:24

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika