Elektrėnų savivaldybės administracijos darbuotojai gilino žinias lygių galimybių ir lyčių lygybės srityse

2023-09-15

 

2023 m. rugsėjo 14 d. Elektrėnų savivaldybės administracijos darbuotojai dalyvavo „Lyčių lygybės ir lygių galimybių integravimas į strateginius planavimo dokumentus“ mokymuose. Mokymus vedė Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos Lygių galimybių integravimo grupės viešojo administravimo specialistė Rūta Juodelytė.

Mokymų metu aptartos lyčių nelygybės ir diskriminacijos priežastys ir pasekmės visuomenei, aptariant statistinius duomenis ir savivaldybės situaciją, įsitraukta į diskusijas, taip gilinant kritinį mąstymą šiose srityse, pristatyta lygių galimybių aspektų integravimo taikymo metodika. Gilinant suvokimą pasidalinta gerosios praktikos pavyzdžiais.

Lietuvos Respublikos lygių galimybių, moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymai, įgyvendinant lygias galimybes, valstybės ir savivaldybių institucijas ir įstaigas įpareigoja rengti, tvirtinti ir įgyvendinti priemones, skirtas lygioms galimybėms užtikrinti nepaisant lyties, rasės, tautybės, pilietybės, kalbos, kilmės, socialinės padėties, tikėjimo, įsitikinimų ar pažiūrų, amžiaus, lytinės orientacijos, negalios, etninės priklausomybės, religijos, bei priemones, užtikrinančias moterų ir vyrų lygias galimybes. Priemones, skirtas lygių galimybių ir moterų, ir vyrų lygioms galimybėms užtikrinti, numatyti strateginio planavimo dokumentuose.

               

 

Atkreipiame dėmesį, kad Elektrėnų savivaldybės interneto svetainėje www.elektrenai.lt aktyvi veiklos skiltis „Lygios galimybės ir smurto prevencija“ (https://elektrenai.lt/index.php?2983358372), kurioje gyventojai ir darbdaviai gali rasti naudingos informacijos lygių galimybių, lyčių lygybės ir smurto prevencijos klausimais.

Elektrėnų savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius

 

                Elektrėnų savivaldybė

Atgal Spausdinimo versija

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika