Klausimai-atsakymai
Bendrieji klausimai
Laba diena,
2014 m. birželio 13 d. pateikiau Vievio seniūnui Prašymą dėl šaligatvio vienoje Semeliškių g. pusėje Vievyje nutiesimo Gluosnių g. - Semeliškių g. 95 atkarpoje, kurį pasirašė 11 šeimų. Prašymas buvo užregistruotas Nr. 30PR. Prašymo kopija išsiųsta Elektrėnų savivaldybei. Šiame rajone gyvena daug mokyklinio amžiaus vaikų, vaikštančių į mokyklą pėsčiomis, ikimokyklinio amžiaus vaikų, kurie netrukus eis į mokyklą, keliu nuolat važinėja sunkioji žemės ūkio technika ir lengvieji automobiliai, dažnai viršijantys Vievyje leistiną greitį. Ši atkarpa pavojinga tiek vaikams, tiek suaugusiems pėstiesiems bei dviratininkams, todėl prašome spręsti susidariusią situaciją.
Iš jūsų 2014 m. RUGSĖJO 22 d. po PAKARTOTINIO paklausimo gavome atsakymą:
"Vievio seniūnija kreipėsi į Kelių direkciją dėl kelio 221–Vievis–Aukštadvaris rekonstrukcijos darbų, nes Semeliškių gatvė toje atkarpoje, kur nėra pėsčiųjų tako, eina per krašto kelią. Seniūnija iš Kelių direkcijos jokio atsakymo negavo, apie tai gyventojai buvo informuoti. Seniūnija į Kelių direkciją kreipėsi pakartotinai. Kai bus gautas atsakymas, gyventojai bus informuoti apie galimybes įrengti pėsčiųjų taką Semeliškių gatvėje."

Kreipėmės į Lietuvos automobilių kelių direkciją 2015 07 20, TĄ PAČIĄ dieną gavome atsakymą:
"Norime informuoti, kad nei Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos (toliau - Kelių direkcija), nei kelią Nr. 221 prižiūrinti valstybės įmonė "Vilniaus regiono keliai" šiam momentui NĖRA GAVĘ jokio užklausimo iš Vievio seniūnijos.

Atsakant į Jūsų užklausimą dėl šaligatvio įrengimo valstybinės reikšmės krašto kelio Nr. 221 atkarpoje nuo Gluosnių g. iki Semeliškių g. 95-uoju numeriu pažymėto namo informuojame, kad vadovaujantis Lietuvos Vyriausybės 2004 m. vasario 11 d. nutarimu Nr. 155 patvirtinto Kelių priežiūros ir tvarkos aprašo 8.2.2 punktu, miestų teritorijose šaligatvių įrengimas yra savivaldybės funkcija. Tad dėl šaligatvių įrengimo Jums reikėtų kreiptis į Elektrėnų savivaldybę.

Papildomai būtina paminėti, kad šaligatvio įrengimas turėtų būti neatsiejamas nuo kelio važiuojamosios dalies rekonstrukcijos, kadangi dangos būklė šiuo metu yra pakankamai prastos būklės. Organizuojant projektavimo ir vėliau kelio rekonstrukcijos bei tako įrengimo procesą Kelių direkcija bendradarbiautų su Elektrėnų savivaldybe dėl objekto įgyvendinimo.

Taip pat norime pažymėti, kad Vievio miesto Naujoji gatvė yra ne valstybinės, o vietinės reikšmės gatvė, vadovaujantis LR Kelių įstatymo nuostatomis nuosavybės teise priklausanti savivaldybei, todėl visi procesai (gatvės priežiūra, plėtra, papildomos infrastruktūros tiesimas ir pan.) yra savivaldybės funkcija.

LR Vyriausybės 2004 m. vasario 11 d. nutarimu patvirtinto nutarimo "Dėl kelių priežiūros ir tvarkos aprašo patvirtinimo" punktai:
8.2.1. važiuojamąją dalį nuo borto iki borto (kur jų nėra – kelkraščius ir kelio griovius), pėsčiųjų ir (ar) dviračių takus, tiltus, viadukus ir estakadas, technines eismo reguliavimo priemones prižiūri bei jų vertę apskaito, žiemos metu nuo važiuojamosios dalies valo sniegą ir, esant slidumui, ją barsto Susisiekimo ministerijos įsteigtos valstybės įmonės. Šiame punkte nurodytų statinių taisymo ir priežiūros darbų užsakovo funkcijas atlieka Kelių direkcija;
8.2.2. visus kitus elementus (šaligatvius, želdinius, apsauginius atitvarus, autobusų, važiuojančių vietinio (miesto ir priemiesčio) reguliaraus susisiekimo maršrutais, stoteles ir apsisukimo aikšteles, lietaus kanalizaciją ir kitus inžinerinius, taip pat ir gatvių apšvietimo tinklus) prižiūri ir jų vertę apskaito savivaldybės. Savivaldybės atlieka gatvių valymo, šiukšlių, purvo ir sniego išvežimo bei kitų darbų užsakovo funkcijas, užtikrina saugaus eismo sąlygas, poveikį aplinkai mažinančių priemonių (triukšmą, oro, vandens, dirvožemio užtaršą ir kitą neigiamą poveikį mažinančių priemonių) įgyvendinimą, taip pat atlieka šiame punkte nurodytų statinių taisymo ir priežiūros darbų užsakovo funkcijas."

Todėl pakartotinai prašome:
1. Informuoti Vievio seniūniją, kad galėtų teikti kvalifikuotą informaciją savo gyventojams ir operatyviai spręstų klausimus.
2. Pateikti atsakymą, kada galime tikėtis permainų ir šaligatvio, nes matome, jog Naujojoje gatvėje šaligatviai yra tiesiami, nors namų ten mažiau ir gyventojai turi galimybę naudotis miesto gatvėmis bei šaligatviais. Jau SEPTINTI metai kalbama, kad turi būti sutvarkyta kelio atkarpa prie Semeliškių g. 95, bet nieko nedaroma.
Dėkoju už atsakymą.
<< 1 2 3 4 5 6 7 8 9 ... 127 >> 
Tik prisijungę vartotojai gali užduoti klausimus. Prisijungti

Siekdami užtikrinti efektyvų mūsų interneto svetainės veikimą, jos veikloje naudojame slapukus - (angl. cookies). Tęsdami naršymą interneto svetainėje, sutinkate, kad Jūsų kompiuteryje būtų įrašomi slapukai. Slapukų politika