Elektrėnų savivaldybė - straipsniai : Žolės, augalinės kilmės atliekų deginimas ir laužų kūrenimas – didelis pavojus žmonėms ir gamtai!

English

Elektrėnų savivaldybės administracija. Biudžetinė įstaiga, Rungos g. 5, LT-26110 Elektrėnai. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 188756190. Tel. (8 528) 58 000, El. p. administracija@elektrenai.lt          

Skelbimai
Archyvas
Žolės, augalinės kilmės atliekų deginimas ir laužų kūrenimas – didelis pavojus žmonėms ir gamtai!

2019-04-30

 

      
Šiuo metu per visas visuomenės informavimo priemones skelbiama informacija apie pernykštės žolės deginimo atvejus, kilusius gaisrus, padarytus nuostolius, atsakingos tarnybos intensyviai vykdo įvairias prevencines priemones, tačiau ne visi savivaldybės gyventojai atsižvelgia į perspėjimus apie kylančias grėsmes dėl žolės deginimo savo ir kitų žmonių gyvybei ir sveikatai. Gyventojai nepasimoko iš svetimų klaidų (žiniasklaidoje buvo aprašytas ne vienas atvejis, kai nuo degančios žolės užsidegdavo ūkiniai ir gyvenamieji pastatai (Šalčininkų rajono savivaldybėje dėl kieme deginamų augalinės kilmės atliekų kilo gaisras, kurio metu  sudegė apie 20 pastatų; Trakų rajone dėl tos pačios priežasties kilusio gaisro metu sudegė 7 pastatai), gesindami degančią žolę sveikatos sužalojimų patyrė tiek patys savininkai, tiek gaisrą gesinantys pareigūnai), padegėjų nebaugina ir baudos. Per šiuos metus (duomenys balandžio 30 d.) Elektrėnų savivaldybės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos darbuotojai gesino 78 gaisrus atvirose vietovėse, daugiausia pievose, išdegė žolė ir miško paklotė (9614 arų), sudegė vienas ūkio paskirties pastatas.
Dar kartą įspėjame gyventojus, kad deginti sausą žolę yra draudžiama! Primename, kad už žolės deginimą gresia administracinė atsakomybė, numatyta bauda nuo 50 iki 350 eurų.
Ūkininkams, padegusiems nenupjautą žolę, gali būti taikomos sankcijos.  Nacionalinė mokėjimo agentūra prie Žemės ūkio ministerijos informuoja, kad už geros agrarinės  ir aplinkosaugos būklės reikalavimo pažeidimą, draudžiantį žemės ūkio augalų bei jų ražienų, žolės ganyklose arba pievose, taip pat daugiametėse ganyklose arba pievose deginimą Sankcijų metodikoje yra nustatytas 5 procentų paramos sumažinimas visoms pareiškėjo išmokoms pagal priemones, kurioms taikomi kompleksinės paramos reikalavimai. 
Rekomenduojami veiksmai, pastebėjus degančią žolę.     

• Pastebėję degančią žolę nepraeikite abejingai pro šalį, bet pasistenkite patys ją užgesinti, nelaukdami, kol liepsna išplis į didesnius plotus.
• Liepsnojančią žolę nedideliame plote lengvai galima užgesinti patiems, užplakant liepsną medžių šakomis ir užtrypiant ją kojomis.
• Tokius gaisrus taip pat galima gesinti vandeniu arba smėliu.
• Ugnies apimtus plotus rekomenduojama apkasti grioveliais, kad liepsna neišplistų ir nepadarytų didesnių nuostolių.
• Jeigu matote, kad su ugnimi nepavyks lengvai susidoroti, nedelsdami kvieskite ugniagesius, skambinkite bendruoju pagalbos telefonu 112. Apie aplinkos apsaugos pažeidimus galima pranešti tel. 8 527 32995.
2019 m. balandžio 30 d. buvo sušauktas neeilinis Elektrėnų savivaldybės Ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdis, kurio metu buvo įvertinta savivaldybėje susidariusi situacija dėl kilusių gaisrų atvirose teritorijose. Posėdžio metu komisija aptarė tarnybų pasirengimą, reagavimą į kylančius gaisrus, Elektrėnų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vadovas pateikė statistinius duomenis, informavo, kad miškuose yra nustatytas ketvirtas gaisringumo lygis.
Gyventojams dar kartą primename, kad būtina atsargiai elgtis su ugnies šaltiniais atvirose vietovėse ir miškuose. Siekdami išvengti gaisrų miškuose rekomenduojame savivaldybės gyventojams artimiausiu laiku miškuose nesilankyti.


Elektrėnų savivaldybės administracijos Teisės ir personalo administravimo skyriaus vyriausiasis specialistas Dainius Kochanskas

Atgal Spausdinimo versija
Elektrėnų meras

Kęstutis VaitukaitisElektrėnų savivaldybės meras
Naujienlaiškis
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
29300102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930310102
Gegužė
    2019     
Lankytojų statistika
Skaičiuojama nuo:
2005-06-16
Iš viso apsilankė:
12563223
Šiandien apsilankė:
2167
Dabar naršo:
94

© Elektrėnų savivaldybė. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.