English

Elektrėnų savivaldybės administracija. Biudžetinė įstaiga, Rungos g. 5, LT-26110 Elektrėnai. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 188756190. Tel. (8 528) 58 000, El. p. administracija@elektrenai.lt          

Skelbimai
Archyvas
Mobilusis darbas su jaunimu Elektrėnų savivaldybėje

2019-09-12


 
 Rugsėjo 6–7 dienomis Birštone vykusiame diskusijų festivalyje „Būtent“ dalyvavo Elektrėnų atviro jaunimo centro komanda su savanoriais. Įrengta mobiliojo darbo su jaunimu erdvė puikiai atspindėjo mobilųjį darbą su jaunimu kaimiškose vietovėse ir pritraukė daug jaunimo ir ne tik. Susidomėjimas buvo didelis, o pristatyti tikrai buvo ką. Nuo šių metų gegužės mėnesio Elektrėnų savivaldybėje vykdomi net du projektai, kuriuos įgyvendinti pasiruošusi Elektrėnų atviro jaunimo centro jaunimo darbuotojų komanda.
 Šiais metais startavo strateginės partnerystės projektas, finansuojamas Erasmus + programos, „Mobilusis darbas su jaunimu: formuojant Europos praktiką“, kurį įgyvendina Elektrėnų kultūros centras ir Politikos tyrimų ir analizės institutas. Šio projekto veiklos vykdomos 18 mėnesių nuo 2019 m. gegužės 1 d. iki 2020 m. spalio 30 d., projektą įgyvendins 7 partneriai iš 6 šalių: Norvegijos, Lietuvos, Latvijos, Rumunijos, Bulgarijos ir Italijos. Mobilusis darbas su jaunimu yra darbo su jaunimu forma, kuria jauniems žmonėms suteikiamos užimtumo galimybės jų gyvenamojoje aplinkoje, kurioje nėra jaunimo centrų, laisvalaikio praleidimo galimybės yra ribotos. Yra keletas būdų, kaip suteikti mobilųjį darbą su jaunimu kaimo teritorijose. Šis projektas apims skirtingas praktikas ir analizuos skirtingus būdus, kaip mobiliosios darbo su jaunimu paslaugos galėtų būti teikiamos skirtingose Europos šalyse. Projektas padės visos Europos jaunimo darbuotojams išsiaiškinti, kurios strategijos yra aktualios. Pagal projektą bus organizuojami tarptautiniai mokymai, atliekamas tyrimas ir teikiamos mobiliojo darbo su jaunimu paslaugos.

 


 Moksleivių ir jaunimo organizacija ,,Idėja“, gavusi finansavimą iš Elektrėnų savivaldybės vietos veiklos grupės, įgyvendindama projektą ,,Jaunimo užimtumo skatinimas Elektrėnų savivaldybės kaimiškose teritorijose“ NR. ELEK-LEADER-1C-J-4-2-2018, taip pat nuo š. m. pavasario pradėjo vykdyti mobilųjį darbą su jaunimu. Elektrėnų savivaldybės jaunimo reikalų  koordinatorė Neringa Pulauskienė kartu su Elektrėnų atviro jaunimo centro jaunimo darbuotojais važiavo į seniūnijas, bendravo su vietos bendruomenių nariais, jaunimo atstovais ir aiškinosi, kokia yra jaunimo situacija kaimuose, o nuo rugsėjo mėnesio jaunimo darbuotojų komanda startavo į konkrečias vietas ir pradėjo vykdyti mobilųjį darbą su jaunimu. 
 Įgyvendinant šiuos du projektus net šešiose Elektrėnų seniūnijose bus suteiktos  mobiliojo darbo su jaunimu paslaugos. Jaunimo darbuotojų komanda pagal sudarytą ir su Elektrėnų savivaldybės vietos veiklos grupe suderintą grafiką (13.3 kb) lankysis Kietaviškėse, Kazokiškėse, Pastrėvyje, Semeliškėse, Gilučiuose, Vievyje. Susitikę su jaunuoliais jaunimo darbuotojai, taikydami mobiliojo darbo su jaunimo metodus, išsiaiškins jų poreikius, padės jaunimui gerinti jų laisvalaikio užimtumą pagal jų poreikius ir taikydami atvirojo darbo su jaunimu principus sieks pagerinti kaimiškose vietovėse gyvenančių jaunuolių laisvalaikį.
 Diskusijų festivalis „Būtent“ ne vienintelė projektų viešinimo priemonė, taip pat yra „Facebook“ „Mobilusis darbas su jaunimu Elektrėnų savivaldybėje“ (https://www.facebook.com/MDElektrenai/). Čia galėsite stebėti informaciją apie jaunimo darbuotojų vizitus į seniūnijas, veiklas, darbo metodus.

Mobiliojo darbo su jaunimu Elektrėnų savivaldybėje komanda
 

Atgal Spausdinimo versija
Elektrėnų meras

Kęstutis VaitukaitisElektrėnų savivaldybės meras
Naujienlaiškis
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
26272829303101
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30010203040506
Rugsėjis
    2019     

© Elektrėnų savivaldybė. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.