English

Elektrėnų savivaldybės administracija. Biudžetinė įstaiga, Rungos g. 5, LT-26110 Elektrėnai. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 188756190. Tel. (8 528) 58 000, El. p. administracija@elektrenai.lt          

Skelbimai
Archyvas
Gyventojų, laikančių šunis ar kates, dėmesiui

2019-06-05


Atsižvelgdami į savivaldybės gyventojų gautus pranešimus ir skundus primename, kad savivaldybės gyventojai, auginantys šunis ir kates, turi vykdyti Elektrėnų savivaldybės administracijos direktoriaus 2013 m. gruodžio 19 d. įsakymu Nr. 03V-1127 patvirtintų Gyvūnų laikymo Elektrėnų savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklių reikalavimus. Augintinių šeimininkai įpareigojami užtikrinti, kad viešosiose vietose, bendrojo naudojimo patalpose gyvūnai nebūtų paliekami vieni. Negalima šuns paleisti laiptinėje, daugiabučio namo kieme, vaikų žaidimų aikštelėse, draudžiama šunį išleisti pasibėgioti vieną, be savininko priežiūros. Draudžiama vedžioti gyvūnus mokyklų, sveikatos priežiūros įstaigų, vaikų lopšelių-darželių teritorijose. Šunys bendrojo naudojimo patalpose, viešosiose vietose turi būti vedžiojami laikant už pavadėlio. Jei šalia yra žmonių ar gyvūnų, pavadėlis turi būti atitinkamai sutrumpinamas, kad aplinkiniai jaustųsi saugiai. Vedant šunį irgi turi būti užtikrinta, kad jis nekels grėsmės žmonėms ir kitiems gyvūnams. Vedžiojantys šunis asmenys turi surinkti šunų ekskrementus. Augintinio savininkas privalo garantuoti, kad gyvūno auginimas ir laikymas nedrums kitų žmonių ramybės, nekels pavojaus sveikatai, gyvybei, nuosavybei, nepažeis kitų asmenų teisių ir interesų. Taip pat jis privalo užtikrinti, kad gyvūnas nekels triukšmo, viršijančio įstatymais numatytas leidžiamas triukšmo normas.
Siekdamas priminti gyventojams Gyvūnų laikymo Elektrėnų savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisykles Elektrėnų savivaldybės administracijos Teisės ir personalo administravimo skyrius 2019 m. birželio – liepos mėnesiais vykdys prevencines akcijas.
Informuojame, kad Elektrėnų savivaldybės administracijos direktoriaus 2013 m. gruodžio 19 d. įsakymu Nr. 03V-1127 patvirtintų Gyvūnų laikymo Elektrėnų savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklių IX skyriaus „Bešeimininkių ir bepriežiūrių gyvūnų laikymas ir priežiūra“ 96 p. nustatyta, kad Elektrėnų savivaldybės administracija savivaldybės administracijos direktoriaus nustatyta tvarka organizuoja bešeimininkių gyvūnų augintinių skaičiaus mažinimo savivaldybės teritorijoje veiklą, bešeimininkių ir bepriežiūrių gyvūnų laikinąją globą, bepriežiūrių gyvūnų grąžinimą savininkams. Elektrėnų savivaldybės administracija savivaldybės administracijos direktoriaus nustatyta tvarka pagal kompetenciją dalyvauja įgyvendinant gyvūnų globos organizacijų rengiamas bešeimininkių kačių kastravimo programas.
Elektrėnų savivaldybės tarybos 2012 m. kovo 28 d. sprendimu Nr. TS-71 patvirtintos Benamių gyvūnų gaudymo organizavimo taisyklės.
Vadovaujantis šiomis taisyklėmis benamiai gyvūnai gaudomi pagal Elektrėnų savivaldybės administracijos seniūnijų, Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato ir Elektrėnų policijos komisariato, Elektrėnų savivaldybės administracijos, asmens sveikatos priežiūros įstaigų ir kitų įstaigų, organizacijų ir gyventojų pranešimus.
Benamių gyvūnų gaudymą, vežimą ir laikymą organizuoja Elektrėnų savivaldybės priešgaisrinė ir gelbėjimo tarnyba, kuri šiam darbui atlikti gali pasitelkti savivaldybės administracijos, seniūnijų tarnautojus ir viešuosius darbus atliekančius asmenis, taip pat veterinarijos gydytojus ar kitus specialistus.
Dėl benamių gyvūnų (kačių) reikia kreiptis į Elektrėnų savivaldybės priešgaisrinę ir gelbėjimo tarnybą. Pranešti apie benamius gyvūnus galite telefonu mob. 8 648 30 648.
Jei pagauti gyvūnai turi atpažinimo ženklus (žetoną, tatuiruotę, antkaklį su adresu ar kitokį ženklą), pagal kuriuos yra galimybė nustatyti gyvūno savininką, Elektrėnų savivaldybės priešgaisrinės ir gelbėjimo tarnybos darbuotojai nedelsdami praneša gyvūno savininkui. Šis atsiimdamas sugautą gyvūną privalo sumokėti Elektrėnų savivaldybės tarybos 2014 m. gruodžio 30 d. sprendimu Nr. TS-293 patvirtintą benamio šuns ar katės sugavimo, laikymo ir priežiūros paslaugų kainą, t. y. 28,96 Eur už vieną gyvūną.
Elektrėnų savivaldybės administracijos direktoriaus 2013 m. gruodžio 19 d. įsakymu Nr. 03V-1127 patvirtintų Gyvūnų laikymo Elektrėnų savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklių 10.28 p. nurodyta, kad draudžiama šerti bepriežiūrius, bešeimininkius, laukinius gyvūnus viešose vietose, bendrojo naudojimo vietose ar patalpose, daugiabučių namų balkonuose, mėtant maistą, jo likučius iš balkonų, per langus ar panašiai. Laukinius paukščius, išskyrus balandžius ir varninius paukščius, galima lesinti žiemą, jei tam tikslui įrengiamos ir prižiūrimos lesyklos.
Su Gyvūnų laikymo Elektrėnų savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklėmis galima susipažinti Elektrėnų savivaldybės interneto svetainėje www.elektrenai.lt /Teisinė informacija/Taisyklės, tvarkos, aprašai.
Už Lietuvos Respublikos gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo ir Gyvūnų laikymo Elektrėnų savivaldybės teritorijos gyvenamosiose vietovėse taisyklių nevykdymą gyvūno savininkai atsako Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 346 str. nustatyta tvarka.
Gerbiamieji savivaldybės gyventojai, nebūkime abejingi vieni kitų saugumui, švarai savo miesto ir kaimo teritorijose ir tinkamai pasirūpinkime savo augintiniais.

Elektrėnų savivaldybės administracijos Teisės ir personalo administravimo skyrius

 

 

Atgal Spausdinimo versija
Elektrėnų meras

Kęstutis VaitukaitisElektrėnų savivaldybės meras
Naujienlaiškis
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
27282930310102
03040506070809
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Birželis
    2019     

© Elektrėnų savivaldybė. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.