English

Elektrėnų savivaldybės administracija. Biudžetinė įstaiga, Rungos g. 5, LT-26110 Elektrėnai. Duomenys kaupiami ir saugomi Juridinių asmenų registre. Kodas 188756190. Tel. (8 528) 58 000, El. p. administracija@elektrenai.lt          

Skelbimai
Archyvas
Elektrėnų savivaldybėje vyko mokymai psichoaktyviųjų medžiagų prevencijos tema

2019-12-02

Elektrėnų savivaldybės tarybos narkotikų kontrolės komisijos (toliau – NKK) iniciatyva lapkričio 25–26 d. Elektrėnų savivaldybėje Elektrėnų „Ąžuolyno“ progimnazijoje ir Vievio gimnazijoje vyko paskaitų ciklas psichoaktyviųjų medžiagų vartojimo prevencijos tema. Mokymuose, kuriuos vedė bendruomenės pareigūnas Darius Joneikis, dalyvavo savivaldybės darbuotojai, policijos pareigūnai, visuomenės sveikatos specialistai, socialiniai darbuotojai, pedagogai, mokinių tėvai bei kiti su jaunimu dirbantys asmenys. NKK narių nuomone, šiandien ypač svarbu šviesti, informuoti ir mokyti pedagogus, specialistus, ypač mokinių tėvus, kad jie daugiau žinotų apie psichoaktyviąsias medžiagas, jų vartojimo požymius ir sugebėtų laiku užkirsti tam kelią, nes paauglių, bandančių narkotikus, rūkančių elektronines cigaretes, amžius jaunėja.

Mokymų metu lektorius kalbėjo aktualia tema – apie šiuo metu tarp jaunuolių labai populiarias elektronines cigaretes, jų kilmę, rūšis, veikimo principus, prieinamumą, kainas, elektroninių cigarečių užpildus, skirtumus tarp paprastų ir elektroninių cigarečių bei cigarečių daromą žalą sveikatai. Tabako dūmuose randama per 4000 cheminių junginių, iš kurių net keli šimtai kenksmingi sveikatai, o apie 40 iš jų yra patvirtinti kaip kancerogenai, kurie sukelia vėžį ar skatina jo vystymąsi. O kas slypi elektroninių cigarečių iškvepiamame aerozolyje? Paprastai tai nikotinas, įvairūs lakūs organiniai junginiai, kietosios dalelės, sunkieji metalai, įvairūs skonio ir kvapo stiprikliai bei įvairios kancerogeninės medžiagos. Lietuvoje iki šiol nėra atlikta nė vieno tyrimo siekiant nustatyti tikslią elektroninėse cigaretėse naudojamo užpildo sudėtį ir tik po 10–20 metų galėsime realiai pažinti tikrąją jų žalą organizmui ir visuomenei. Antroje mokymų dalyje lektorius supažindino su pagrindinėmis, labiausiai tarp jaunimo paplitusiomis narkotinėmis medžiagomis, jų grupėmis ir daromu poveikiu bei žala sveikatai; kaip atpažinti priklausomybę sukeliančias medžiagas pavartojusius jaunuolius, supažindino su jaunimo naudojama narkotinių medžiagų terminologija, pristatė narkotinėms medžiagoms aptikti naudojamų testų rūšis ir veikimo pricipus. 

Lektorius pateikė ne tik daug vaizdinės medžiagos apie rūkymo pasekmes, bet ir rūkančius asmenis, pakvietė CO matuokliu pasitikrinti rūkymo pavojų keliančias aplinkybes (anglies monoksido likučius). Naudojant specialius girtumą ir narkotikų poveikį imituojančius akinius galima suprasti, kaip jaučiasi apsvaigęs žmogus (dezorientacija, pakitęs erdvės suvokimas, galvos svaigulys, vaizdo iškraipymas, sutrikusi rankų ir kojų koordinacija).

Elektrėnų savivaldybės administracijos informacija


 

 

Atgal Spausdinimo versija
Elektrėnų meras

Kęstutis VaitukaitisElektrėnų savivaldybės meras
Naujienlaiškis
Renginių kalendorius
P A T K Pn Š S
25262728293001
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
30310102030405
Gruodis
    2019     

© Elektrėnų savivaldybė. Sprendimas: Idamas. Naudojama Smart Web sistema.